4.5G SIM Kartı Blokesi Nedir? 4.5G SIM Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

4.5G SIM kartı blokesi nasıl kaldırılır

4.5G hizmeti 1 Nisan’da başlıyor. SIM kartlarının değişmesinden dolayı bankalar verecekleri hizmetlerin kesilmemesi için şimdiden kullanıcıları uyarıyorlar.

4.5G teknolojisini kullanabilmek için SIM kartların değişmesi gerekiyor. Ancak banklaların işlem yapmak için kullandıkları SMS güvenlik şifreleri SIM kartları değiştiği andan itibaren gönderilmeyecek. Güvenlik SMS’lerinin bloke olmaması için bankanızla iletişime geçmeniz gerekecek.

Bildiğiniz gibi operatörler düzenledikleri kampanyalarla 4.5G SIM kart değişimini ücretsiz olarak yapıyorlar. Ancak 4.5G’li SIM kartların hızlı değişim süreci bankaları oldukça zorluyor.

4.5G SIM kartı blokesi nedir?

Bunun sebebi de internet ve mobil bankacılık uygulamalarına giriş için kullanılan tek kullanım şifrenin sadece tek bir SIM karta yönelik gerçekleşiyor olması. 4.5G için alınan SIM kartlar banka ile karşılıklı olarak onaylanmak durumunda. Bundan dolayı, kullandığınız bankaların prosedürüne göre SIM kartınızı ATM’lerden ya da doğrudan bireysel müşteri hizmetlerini arayarak onaylatmanız gerekiyor. Bu bloke işlemi kaldırılmazsa internet bankacılığı yapmak imkansız hale geliyor.

4.5G SIM kartı blokesi nasıl kaldırılır?

4.5G için SIM kartını değiştiren aboneler, internet ve mobil bankacılığa girişte SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifresini alamazlarsa, müşterisi oldukları bankanın telefon bankacılığını araması, ATM’lerde şifre işlemleri menüsünde yer alan “SIM Kart bloke kaldırma” adımını kullanması veya doğrudan şubeden destek alması gerekecek.

Aşağıda verdiğim linklerden tüm 4.5G ile konulara ulaşabilirsiniz.

Telefonunuz ve SIM Kartınız 4.5G Uyumlu mu? Öğrenin!
4.5G’nin 450 Mbps Hızına Uyumlu Telefonlar
4.5G’nin 300 Mbps Hızına Uyumlu Telefonlar
4.5G’nin 150 Mbps Hızına Uyumlu Telefonlar
4.5G Uyumlu Samsung Telefonlar
4.5G Uyumlu Sony Telefonlar
4.5G Uyumlu LG Telefonlar
4.5G Uyumlu HTC Telefonlar
4.5G Uyumlu Nokia Telefonlar

Bu yazı 330 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Zyxel Modem İnternet Sorunu Çözümü

Bazı Zyxel modem kullanıcıları internete bağlanma konusunda sıkıntılar yaşamaktadır. Bu yazımızda

0 7 3 Aralık 2016
Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır