Teknoloji Dolabı

5 Basit Adımda Bilgisayarınızı Hızlandırın

5 Basit Adımda Bilgisayarınızı Hızlandırın

Bilgisayarlar yeni alındıklarında ne kadar hızlı veya parlak olurlarsa olsunlar, zaman içerisinde hepsi yavaşlar. Geçen yıl satın aldığınız son teknoloji bilgisayar bir düzine program yüklemenizden, casus yazılım önleme ve virüsten koruma araçları yüklemenizden ve miktarı belli olmayan gereksiz dosyaları Internet’ten indirdikten sonra hız kaybedebilir. Yavaşlamanın gerçekleşmesi geniş bir zamana yayılabileceği için, bir gün bir programı veya dosyayı açmaya çalışıp “Zavallı bilgisayarıma ne oldu?” diye meraklanana kadar fark etmeniz güçtür. 5 Basit Adımda Bilgisayarınızı Hızlandırın konusunu aynı dertten müzdarip okuyucularımız için hazırladık.

Sebebi ne olursa olsun, donanımınızı yükseltmeden bile Windows’u hızlandırmaya ve bilgisayarınızı daha iyi çalıştırmaya yardımcı olmanın birçok yolu vardır.

5 Basit Adımda Bilgisayarınızı Hızlandırın

Geçici internet dosyaları klasörünü boşaltın

disk-temizleme

Web sayfalarının hızlı yüklenmesi için sabit sürücüde web sayfa içeriklerini depolayan Geçici İnternet Dosyaları klasörünü aydan aya temizlemeniz hem sisteminizin performansını hem de güvenliğini olumlu yönde etkileyecektir. Girdiğiniz web sitelerini tutan klasörün içeriğini tamamıyla temizlemenin en kısa yolu Disk Temizleme. Kısa bir taramanın ardından listelenen silinecek dosyalardan arasından Geçici İnternet Dosyaları’nı seçip Tamam ile onayladığınızda klasörü temizlemiş oluyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

Bunlarda İlginizi çekebilir:
Steam İndirme Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
Steam İndirme Hızı Arttırma Nasıl Yapılır ?

1000 - 1500 TL arası En İyi Android Telefonlar 1
1000 – 1500 TL arası En İyi Android Telefonlar

Twitter’da Anket Nasıl Eklenir? 5
Twitter’da Anket Nasıl Eklenir?

WhatsApp’a Virüs Girer mi ? Virüse Karşı Önlem Nasıl Alınır ?
WhatsApp Uygulamasında Grup Sohbeti Nasıl Açılır ?

Fiber Optik Kablo Nedir? 1
Fiber Optik Kablo Nedir?

Kapat