Android Cihazlarda Gizliliğinizi Korumanın 9 Yolu

Android işletim sistemli Android Cihazlarda Gizliliğinizi Korumanın 9 Yolu na dikkat çektik. Mutlaka göz atmanızı öneririz.

Arkadaşlarla mesajlaşma, banka hesaplarını kontrol etme, alışveriş, önemli belge saklamak gibi durumlar için hepimiz akıllı telefonlarımıza güveniriz. Bu işlemleri gerçekleştirdiğimiz Android cihazlar, aslında hayati önem taşıyor desek ne düşünürdünüz?

Android Cihazlarda Gizliliğinizi Korumanın 9 Yolu

Android işletim sistemi, son birkaç yıldır gizlilik dostu özellikler geliştirmiştir. Ancak, Google bu özellikleri nasıl kullanmamız gerektiğini açıkça belirtmiyor. Biz de akıllı telefonlarınızda verilerinizi korumak için yapabileceklerinizi anlatmaya çalıştık.

Tıklayın, Öğrenin :iPhone ve iPad’inizde Yapmanız Gereken Gizlilik Ayarları

Ekran Kilidi Kullanın

ekran kilidi

Ekran kilidi, telefonunuzu korumanız için kullanabileceğiniz ilk savunma hattıdır diyebiliriz. Telefonlarımızda sakladığımız çeşitli verilerimizi  yetkisiz kişi ve uygulamaların erişiminden korumak için ekran kilidi kullanmak büyük önem taşıyor. Cihazınıza yeni bir ekran kilidi koruması eklemek için Ayarlar > Güvenlik > Ekran Kilidi veya Ayarlar > Ekran > Ekran Kilidi adımlarını izleyebilirsiniz. Bu bölüm cihazdan cihaza değişiklik gösterebilmektedir.

Telefonunuzu Şifreleyin

cihaz şifreleme

Cihazınızı şifrelemek, verilerin kilit açılana kadar okunamaz hale getirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede, telefonunuz kaybolduğunda veya çalındığında bilgileriniz güvende olacaktır. Şifrelemeyi etkinleştirmek için Ayarlar > Güvenlik > Aygıtı Şifrele adımlarını izleyebilir, cihazınızı şüpheli kişilere karşı daha savunmalı hale getirebilirsiniz.

Bu yazı 285 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 44 10 Ocak 2017

Tarayıcıların Bellek Tüketimini Önlemek için

Tarayıcınız, siz internette dolaşırken açtığınız onlarca sayfa ile bilgisayar kaynaklarını tüketir.

0 6 17 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 14 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 50 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.