Android Telefona USB Bellek Bağlama

Bu küçük rehberimizde Android Telefona USB bellek bağlama sorusuna yanıt arayacağız. USB belleklerin kullanım oranları son yıllarda internet bağlantısının yaygınlaşması ve hızlanması sonucu popülerleşen bulut depolama hizmetleri nedeniyle düşüşe geçse de her ortamda internet bağlantısı yeterince hızlı ya da yüksek kotalı olmayabiliyor. Bu tabloda yine USB belleklerden yardım almak gerekiyor.

Her zaman yanınızda dizüstü bilgisayarınızı taşıma olanağı bulamayabilirsiniz, akıllı telefonunuzda yeterli boş depolama alanı bulunmayabilir. Benzeri durumlarda Android telefona USB bellek bağlamak işlerinizi kolayca halledebilmenize olanak tanıyabilir. Dilerseniz Android telefona USB bellek bağlamak için yapmanız gerekenlere göz atalım.

Android Telefona USB Bellek Bağlama

Akıllı Telefonunuzda USB OTG Desteği Olup Olmadığını Kontrol Edin

Android’li akıllı telefonların tamamında USB On-The-Go (OTG) fonksiyonu bulunmuyor. Bu teknolojiyi desteklemeyen cihazlara USB bellek bağlamak mümkün değil. Peki akıllı telefonunuzun OTG destekleyip desteklemediğini nasıl öğreneceksiniz?

Google Play uygulama mağazasında OTG? adlı harika bir uygulama var. Akıllı telefonunuza yüklediğinizde cihazı tarıyor ve OTG’nin desteklenip desteklenmediği konusunda sizi bilgilendirebiliyor.

OTG? İndir

USB Belleği Akıllı Telefona Bağlamak İçin Ne Gerekiyor?

Akıllı telefona USB bellek bağlamak masraflı bir işlem değil. Bazı akıllı telefonların kutusundan (Galaxy S7 gibi) USB OTG kablosu çıkıyor ama ürünlerin tamamına yakınında bu durum söz konusu değil. Bu durumda herhangi bir teknoloji mağazasından USB OTG kablosu satın almanız gerekiyor.

Android Telefona USB Bellek Bağlama1

Elinizde bir USB Flash bellek yoksa ve yeni bir ürün satın almak düşüncesindeyseniz son yıllarda üreticilerin kullanıma sunduğu micro USB konnektörü de barındıran ürünlerden birisini tercih edebilirsiniz. Bu nitelikteki Flash bellekler USB OTG kablosunu gereksiz kılıyor.

İlginizi çekebilir: USB Belleklerde Klasörleri Gizleyen Virüsü Temizleme

Android Telefona USB Bellek Bağlama2

USB Belleği Akıllı Telefona Bağlamak

Akıllı telefonunuz USB OTG teknolojisini destekliyor. OTG kablosu ya da micro USB konnektörlü bir USB bellek de edindiniz. Peki şimdi ne yapmanız gerekiyor?

  • USB OTG kablosunu Android’li akıllı telefonunuza bağlayın.
  • USB belleğinizi kabloya bağlayın. Cihazda kurulu dosya yöneticisi sizi bağlantının kurulduğu konusunda bilgilendirecektir. Bazı dosya yöneticileri USB belleğin dosya formatı biçimi nedeniyle sizi hata mesajıyla karşı karşıya bırakabilir. Bu durumda Google Play’den ES File Explorer uygulamasını yükleyip USB belleğinizdeki içeriğe sorunsuzca erişebilirsiniz.

USB Belleğin Bağlantısını Güvenli Şekilde Sonlandırmak

  • Bildirim alanından aşağı doğru kaydırma yapın.
  • “USB mass storage connected” yazılı kutucuğa dokunun. Artık USB belleği herhangi bir veri kaybı riski olmadan akıllı telefondan çıkarabilirsiniz.

Android Telefona USB Bellek Bağlama3

Bunada bakabilirsiniz: USB Bellek İçi Boş Görünüyor Çözümü

Bu yazı 314 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 44 10 Ocak 2017

Tarayıcıların Bellek Tüketimini Önlemek için

Tarayıcınız, siz internette dolaşırken açtığınız onlarca sayfa ile bilgisayar kaynaklarını tüketir.

0 6 17 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 14 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 50 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.