Android Telefonda İkon Değiştirme

Android Telefonda İkon Değiştirme telefonunuzu kişiselleştirmek ve daha havalı bir hale getirmenin en iyi yolu.

Telefonunuzu kişiselleştirmek ve daha özel bir görünüm katmak için sistem uygulamaları dahil telefonunuzda yüklü olan tüm sosyal medya vs. uygulamalarının ikonlarını değiştirebilirsiniz.

Hangi telefonu kullanırsak kullanalım, bir süre sonra sahip olduğumuz telefona alışırız ve bu alışma hissi çoğumuz için kötü bir histir. Bir farklılık veya değişiklik istememiz nedeniye bu cihazlarda yaptığımız işlemleri daha renkli, daha farklı hale getirecek değişimler yapma yoluna başvururuz. Bu nedenle telefonun görünümünü değiştiririz.

Telefonun temasını değiştirmek, görünüm konusunda bizlere yardımcı olabilecek en kolay ve etkili özelliklerden birisidir.

Android Telefonda İkon Değiştirme

Awesome icons uygulaması Momo apps tarafından geliştirilen ücretsiz bir ikon değiştirme uygulamasıdır. Android 4.0 ve üstü versiyon kullanan android telefon ve tabletlerle uyumlu olan uygulama, ikon değiştirme işini oldukça başarılı bir şekilde yapıyor.

Birçok ücretsiz ikon paketini indirip kullanabileceğiniz gibi telefonun kamerasıyla çektiğiniz bir fotoğrafı da uygulama ikonu olarak kullanabilirsiniz.

Uygulamanın açılış ekranında sol üst köşede bulunan menü simgesine dokunun. Açılan ekranda “Get more icons” seçeneğini seçip gelen ekranda ücretsiz olarak ikon paketlerini telefona yükleyebilirsiniz.

Android Telefonda İkon Değiştirme

Yüklemiş olduğunuz ikon paketleri, “icon packs” menüsünde gözükecektir.

Uygulamanın açılış ekranı olan “Quick start” ekranında telefonunuzda yüklü olan uygulamaları görebilirsiniz. Buradan simgesini değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin.

Açılan ekranda “ICON” sekmesi altında uygulamanın yeni simgesi gözükmektedir. Bu simgeye dokunduğunuzda Application icon, Icon pack icon, Picture ve Camera seçenekleri çıkacaktır.  Application icon uygulamanın orijinal ikonunu seçmek için, Icon pack icon yüklemiş olduğunuz ikon paketlerinden seçim yapmanızı, picture telefonunuzdan bir fotoğrafı ikon olarak seçmeyi, Camera ise fotoğraf çekip ikon yapmanızı sağlamaktadır.

Android Telefonda İkon Değiştirme

Yukarıdaki seçeneklerden dilediğinizi seçip uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan OK seçeneğini seçtiğinizde yeni ikon kısayolu telefona eklenecektir.

Buradaki bağlantıdan Awesome icons uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

En İyi 5 Android İkon Uygulaması

Kaynak: teloji
Bu yazı 79 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 43 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 28 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 12 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.