Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak

Neredeyse her ay yeni bir Android akıllı telefon piyasaya sunuluyor. Pazara sunulan akıllı telefonların büyük bir kısmı üst seviye modeller oluyor ve bu akıllı telefonlarda parmak izi okuyucusu yer alıyor. Daha düşük akıllı telefonlar ise güvenlik konusunda kullanıcılarını pek tatmin edemiyor. Bu yazımızda Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak konusunu ele alacağız.

Eskiden Android akıllı telefon kullanıcıları kişisel bilgilerinin güvenliğini sağlamak için telefonlarına ya şifre ya da şekil belirlerdi. Devir değişti ve artık kullanıcılar telefonlarının kilidini yüzlerini taratarak açıyorlar. Bunun için ise akıllı telefonlarına ek bir uygulama indirmelerine gerek kalmıyor.

Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak

Kullanıcıların yüzünü güldüren bu özellik piyasada bulunan çoğu Android akıllı telefonda yer alıyor. Akıllı telefonunuzun bu gizli kalmış özelliğini kullanmak için telefonunuzun Ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Telefonunuzun ayarlar menüsüne girdikten hemen sonra ise “Güvenlik” bölümüne girerek ekran kilidi ve şifre menüsünü seçmeniz gerekiyor.

Android Telefonda Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak1

Şu anda telefonunuzun en güvenli alanındasınız. Buradan SIM kartınızın PIN kodunu değiştirebilirsiniz ya da telefonunuza güvenlik kilidi belirleyebilirsiniz. Açılan güvenlik bölümünde akıllı kilit sekmesine dokunarak telefonunuza belirleyebileceğiniz kilitleri görebilirsiniz.

Bu yazı 256 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Dual Gear Sistem Gereksinimleri Nelerdir

Dual Gear Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?Dual Gear Minimum Sistem Gereksinimleri, Dual

0 2 22 Şubat 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.