Android’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Android’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır

Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızda mesaj yazarken, alakasız kelime önerileri yüzünden sürekli yanlış kelimeler yazmaktan şikayetçiyseniz, Android’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır sizler için anlatıyoruz.

Klavye ayarlarında öngörücü metin ya da otomatik düzeltme gibi isimlerle adlandırılan özellik aktif durumdaysa, mesajlaşırken çeşitli kazalarla karşılaşabiliyoruz. Özellikle birine hızlı bir şekilde bir şey yazmak istediğimizde telefon kafasına göre kelimeler üretebiliyor veya zaman kazanmak amacıyla kısa yazdığınız bazı sözcükleri anlamlı ve farklı kelimelere çevirebiliyor.

İlginizi çekebilir :IOS ‘da Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır

Peki bu öneri sistemini nasıl devre dışı bırakacağız?

Android’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Otomatik düzeltme kapatma adımları her telefon modeli için aynı olmasa da temel olarak birbirine benzeyen yollar izleniyor. Öncelikle telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin ve sonrasında Dil ve giriş kısmına doğru ilerleyin. İçeride klavye ve otomatik düzeltme kapatma ayarlarını bulacağız.

Android’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır1

Dil ve giriş ayarlarında o an kullanmakta olduğumuz klavye bilgisini görebiliyoruz. Ayarlar kısmındada geçerli klavye ve bu klavyenin dili gösteriliyor. Telefonumuzda şu anda Google Klavye aktif. Google Klavye‘ye basarak Ayarlar‘a giriyoruz. Dediğimiz gibi işlem telefondan telefona değişiyor. Mantık hepsinde aynı. Otomatik düzeltme kapatma için klavye ayarlarınızı bulup girmeniz gerekiyor.

Android’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır2

Otomatik düzeltme kapatma için klavye ayarlarına giriş yaptık. Karşımızda Diller, Tercihler, Metin düzeltme, Hareketle yazma, Sözlük ve Gelişmiş gibi birçok seçenek var. Bizim otomatik düzeltme kapatma için Metin düzeltme kısmına giriş yapmamız gerekiyor. Diğer menüleri de kurcalayarak kullanımınızı kolaylaştıracak bazı ayarlara göz atabilirsiniz.

Android’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır3

Otomatik düzeltme ayarı karşısındaki sürgüyü kapatarak yazı yazmadaki bu sorunu ebediyen çözebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzun yazı yazarken düzeltme yaptığı diğer mekanizmalara da buradan göz atabilir ve istiyorsanız kapatabilirsiniz. Otomatik düzeltme kapatma işte bu kadar basit!

Android’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır4

 

Kaynak : Akıllı Telefon (Pamir Kızıltuğ)

Kaynak:
Bu yazı 124 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır