Asus ZenFone Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Asus ZenFone serisinde telefonda yavaşlama, donma ve virüs bulaşması gibi sorunlar yaşandığında Asus ZenFone Sıfırlama işlemi yapmanız sorunu çözebiliyor.Akıllı telefon alanına hızlı bir giriş yapan teknoloji devi Asus, son dönemde akıllı telefon teknolojileri üzerine yoğunlaşmaya başladı. Bu alanda kendisini ZenFone serisi ile gösteren dev marka serinin beğenilmesi ile beraber ZenFone serisine de devam etme kararı almıştı.

Bu şekilde akıllı telefon pazarının aranan ürünlerinden biri olmayı da başaran ZenFone serisi akıllı telefonların özellikleri de haliyle merak konusu olmaya başladı. Bu noktada en çok merak edilen konulardan birisi ise telefona virüs girmesi, donma sorunu ve yazılım sorunlarının oluşması durumunda Asus ZenFone sıfırlama işlemi yaparak telefonun nasıl fabrika ayarlarına dönüştürülebileceği. Zira bu şekilde telefonda yaşanan sorunlarda giderilmiş oluyor.

Asus ZenFone Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Asus ZenFone sıfırlama işlemi için iki farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan biri telefon menüsünden sıfırlama yapmak bir diğeri ise telefonu açamadığınız da Hardreset yaparak sıfırlama gerçekleştirmek. Bu yazımızda Hardreset işleminin nasıl yapıldığına bakacağız.

  • Öncelikle telefonunuzu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Daha sonra ise Asus ZenFone sıfırlama işlemi için öncelikle “güç düğmesi + ses açma tuşu” kombinasyonunu yapmanız gerekiyor. Her iki tuşa basarak bir iki saniye bekledikten sonra Android ekranı gelince tuşları bırakmanız gerekiyor.
  • Daha sonra karşınıza gelen ekrandan yapmanız gereken ses açma ve kapama tuşlarını kullanarak “Factory Reset” seçeneğini kullanmanız gerekli. Bu işlemden sonra telefonun sıfırlama işlemi başlayacaktır. Telefon birkaç kez yeniden başlatılıp açıldıktan sonra sıfırlama işlemi de birmiş olacak.
Bu yazı 62 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 41 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 24 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 3 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.