Teknoloji Dolabı

Chrome RAM Tüketim Sorunu Çözümü

Chrome RAM Tüketim Sorunu Çözümü

Google Chrome’un en iyi web tarayıcılarından biri fakat Google’ın bu yazılımı RAM’ini afiyetle yiyip bitirmeyi seviyor. Görev yöneticisini açıp Chrome işlemlerine göz attıysanız, Chrome’un sistem belleğini tüketmekten çekinmediğini görmüşsünüzdür. Bu yazımızda Google Chrome RAM Tüketim Sorunu Çözümünü anlatacağız.

İnternete erişim konusunda en çok tercih edilen web tarayıcılarından biri olan Google Chrome‘un sistem kaynaklarını daha tasarruflu kullanma noktasında yapmamız gereken bir dizi işlem ile Chrome RAM Tüketim Sorunu’nu çözeceğiz.

Chrome RAM Tüketim Sorunu Çözümü

1. “Setup’a Tıkla Next Next Finish Yap” Alışkanlığından Vazgeçin!

Yer yer büyük sıkıntılar doğuran “kötü” bir alışkanlıktır. İnternet reklamcığı sektörünün giderek gücünü artırması şirketlerin ve kötü niyetli üçüncü kişilerin gözlerini web tarayıcılarımıza dikmesine sebebiyet verebilir. Böylesine dikkatsizce yapılan bir kurulum sonrası web tarayıcımıza reklam eklentileri enjekte edilebilir. Bu da internet deneyimimizi olumsuz yönde etkilendiği gibi Chrome web tarayıcımızın olması gerektiğinden çok daha fazla kaynak harcayarak sistemimizi hantal bir duruma sokmasına yol açabilir.

2. Güncel Sürüm Kullanın!

Hatalarında arındırılmış güncel kararlı bir sürüm kullanmayı tercih edin. Adres çubuğuna chrome://help/ yazarak güncelleme ekranına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Chrome RAM Tüketim Sorunu Çözümü1

3. Uzantılara Dikkat Edin!

Chrome Web Tarayıcınıza ilave işlevler atayan uzantıları eklerken çok dikkatli olmalısınız. Kötü niyetli kişilerce oluşturulmuş uzantılar, kişisel verilerinizi elde edebileceği gibi tarayıcınıza reklam zararlıları ekleyerek ağır çalışmasına sebep olabilirler. Uzantıların kullanıcıdan istediği izinleri gözden geçirmeli, Google’ın eklenti havuzunda bulunmayan uzantıları asla eklememelisiniz.
Chrome RAM Tüketim Sorunu Çözümü2

4. Facebook’un Otomatik Oynatma Özelliği!

Facebook’un yakın zamanda getirdiği yenilikle videolar play tuşuna basmadan izlenebilir hale geldi. Tartışmalara neden olan bu değişiklik limitli internet erişimi sağlayan kullanıcıları zor duruma soktuğu gibi Chrome’unda daha fazla bellek harcamasına sebep oldu. Bu yüzden kullandığınız zamanlarda Facebook sekmesini kapatmanız performans açısından önemli bir rol oynuyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

Bunlarda İlginizi çekebilir:
Galaxy S7 ve Google Pixel Karşılaştırması 1
Galaxy S7 ve Google Pixel Karşılaştırması

CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ? 1
CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

İkinci El iPhone Alırken Hangi Kontroller Yapılmalı? 1
İkinci El iPhone Alırken Hangi Kontroller Yapılmalı?

Spor İçin Tercih Edilebilecek En İyi 4 Akıllı Bileklik 1
Spor İçin Tercih Edilebilecek En İyi 4 Akıllı Bileklik

Bilgisayarınız Daha Az Güç Tüketsin 1
Bilgisayarınız Daha Az Güç Tüketsin

Kapat