CTRL+ALT+DEL Tuşlarına Neden Basılır?

CTRL+ALT+DEL Tuşlarına Neden Basılır

Çoğu zaman bilgisayar açılışında veya herhangi bir programın yanıt vermemesinden dolayı CTRL+ALT+DEL tuşlarına birden basılarak işlem yapılır. CTRL+ALT+DEL tuş kombinasyonunun ana görevi sistemi yeniden yüklemek veya görev yöneticisini aktif hale getirmek için kullanılan bir klavye kısayol tuşlarıdır.

CTRL+ALT+DEL tuşlarını kullanma işlemi CTRL ve ALT tuşlarına basıldıktan sonra aynı anda DEL tuşuna basılarak gerçekleştirilir. Eğer bir programı veya herhangi bir uygulamayı doğrudan kapatmak istiyorsanız CTRL+ALT+DEL tuşlarına basıldıktan sonra Görev Yöneticisi seçilir açılan pencereden hangi uygulama kapatılacaksa Uygulama sekmesinden o program seçilerek Görevi Sonlandırma işlemi gerçekleştirilir.

Açılışta CTRL+ALT+DEL kapatmak veya açmak için buraya bakabilirsiniz.

CTRL+ALT+DEL Tuşlarına Neden Basılır

Bu yazı 258 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır