Emojilerin Anlamı ve Yanlış Kullanımı

Bir görüntü 1000 kelimeye bedel olduğu bizlerde daha az zamanda çok şey söylemeyi sevdiğimiz için yazımızda Emojilerin Anlamı ve Yanlış Kullanımı ‘na değiniyoruz.

Günümüz iletişim teknolojilerinin fenomeni haline gelen emojilerin, farklı platformlarda farklı şekillerde göründüğünü ve dolayısıyla farklı anlamlar taşıdığını biliyor muydunuz? Peki duyguları ve kelimeleri kolayca ifade etmek için kullandığınız bu emojiler gerçekten istediğiniz anlamı yansıtıyor mu? İşte Emojilerin Anlamı ve Yanlış Kullanımı.

Emojilerin Anlamı

Öncelikle Emoji Nedir? Emoji Nasıl Kullanılır  yazımızdan emojiler hakkında detaylı bilgiler  öğrenebilirsiniz.

Emojiler gün geçtikçe hayatımızın daha büyük bir parçası haline geliyor. Her gün artan sayıları, gelen her yeni güncellemeyle daha fazla ifade ihtiyacını karşılıyor olmaları, emojilerin hayatımızda daha etkili hale gelmesini sağlıyor.

Peki, artık sosyal medya dilinin vazgeçilmezleri haline gelen emojileri ne kadar doğru kullanıyoruz?

Emojilerin Anlamları yazımızda kullanılan en popüler emojilerin ne anlama geldiklerine detaylı olarak bakabilirsiniz.

Emojilerin Yanlış Kullanımı

Bu amaçla gülümseyi ifade etmesi için ortaya çıkan :) işareti o kadar popüler oldu ki, zamanla duygularımızı ifade eden pek çok benzer simge kullanılmaya başlandı. Fakat bazı simgeler tam olarak hayal ettiğimiz anlamlara karşılık gelmiyor.

Muhtemelen Anlamlarını Bilmeden Yanlış Kullandığınız 9 Emoji yazımızada bakabilirsiniz.

Kaynak:
Bu yazı 280 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır