En İyi 9 Ücretsiz Antivirüs Programı

Ücretli antivirüs şart değil! 2016’da kullanabileceğiniz En İyi 9 Ücretsiz Antivirüs Programı nı sizler için derledik.

İnternete bağlı bilgisayarınızda zararlılara yönelik hiçbir korumanız yoksa, eşi nadir görülen bir cengaverliğe soyunduğunuzu farkındasınızdır. İyi antivirüslerin ve anti-zararlı yazılımlarının parayla satıldığını düşünüyor olabilirsiniz ve bu konuda haklısınız; ancak hem çok iyi, hem de ücretsiz koruma araçları da var.

Yalnız en baştan uyaralım. Her ücretsiz yazılımda olduğu gibi, size önereceğimiz uygulamaları yüklerken de beraberinde gelen gereksiz yazılımları yüklememeye özen gösterin. Çoğu uygulamayı kurarken tüm adımları hızla geçeceğiniz varsayılıyor; bu yüzden PC’nizde istemeyeceğiniz araçları yüklememek için her adımda dikkatle ilerleyin. İstenmeyen yazılımları kaldırma amacı taşıyan bir programı yüklerken sisteminize istenmeyen yazılım yüklenmesinin kulağa saçma geldiğinin farkındayız; ancak ücretsiz yazılımlarda durum genellikle böyle.

En İyi 9 Ücretsiz Antivirüs Programı

İşte  2016’nın en iyi anti-virüs ve anti-zararlı yazılımları.

1. BitDefender Antivirus Free Edition

Zararlılara, casus yazılımlara ve çevrimiçi güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlayan BitDefender, güçlü ve sessiz antivirüsler arasında yer alıyor. Yazılım, kötü niyetli kodları algılamak için birkaç yöntemden faydalanıyor.

Bunlar arasında yazılımların davranışlarını takip etmek, bağlantıları taramak, daha önce hiç rastlanmamış virüsleri bulabilme, PC’niz açılırken boot sektörünü tarama var.Aktif virüs kontrolü adlı bir teknolojiden faydalanan program, henüz virüs olduğu bilinmeyen veya net olarak tanımlanmamış zararlı yazılımları dahi tespit edebiliyor.

BitDefender Antivirus Free Edition

Bulut bilişimden de hatırı sayılır bir destek alan program, direkt olarak virüs tanımlarını kendi bulut sunucusundan çekiyor ve anlık olarak en güncel virüslere karşı korunmak mümkün hale geliyor.

Reklamsız ve zahmetsiz bir araç olan BitDefender, PC’nizde başka şeylerle uğraşırken sizi meşgul de etmiyor.

İndirin: BitDefender Antivirus Free Edition

2. Panda Free Anti-Virus 2016

Panda Free Anti-Virus 2016 bulut tabanlı çalışıyor ve işlem gücü gerektiren işleri kendi sunucusu üzerinde gerçekleştiriyor. Panda’ya göre bu sayede PC’niz üzerindeki yük azalıyor.

Panda Free Anti-Virus 2016

Panda, gerçek zamanlı koruması ve basit kullanımıyla en iyi seçeneklerden biri.

İndirin: Panda Free Anti-Virus 2016

3. AVG Anti-Virus Free 2016

Ücretsiz Antivirüs Programı olarak Sessiz yazılımları tercih ediyorsanız, her fırsatta uyarılarını karşınıza çıkaran AVG Anti-Virus Free 2016 size göre olmayabilir. Ancak AVG’nin bir güvenlik yazılımı olarak çok iyi olduğunu söylemeliyiz. Ana ekranı oldukça kolay anlaşılan AVG Anti-Virus, sizi sadece indirdiğiniz tehditlerden değil, kötü niyetli bağlantılardan da koruyor. Üstelik telefonunuzu kullanarak PC’nizi virüslere karşı uzaktan tarayabiliyorsunuz.

AVG Anti-Virus Free 2016

Ücretli Pro sürümünde daha çok güvenlik seçeneği ve daha güçlü indirme korumaları var, ancak ücretsiz sürüm çoğu PC kullanıcısı için yeterli güvenliği sunuyor.

İndirin: AVG Anti-Virus Free 2016

4. Ad-Aware Free Anti-Virus+

Çoğu güvenlik yazılımı firması gibi Lavasoft da ücretsiz Ad-Aware Free Anti-Virus+’ı ücretli sürüme yükseltmeniz umuduyla sunuyor. Bu yüzden araç içerisinde olta saldırısı koruması, ebeveyn denetimleri ve dijital dosya temizleyicisi gibi bazı gelişmiş özellikler yok.Sunulan özellikler arasında ise indirmeleri tarama, zararlılara karşı kontrol, bilinen zararlı web sitesi listeleriyle güvenli gezinti gibi temel işlevler var.

Ad-Aware Free Anti-Virus+

Hoşumuza giden işlevlerden biri olan Oyun Modu, uyarıların oyun zevkinizi bozmasına izin vermiyor.

İndirin: Ad-Aware Free Anti-Virus+

En İyi 9 Ücretsiz Antivirüs Programı devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Adbirdie ve Adyourexchange Virüsü Nasıl Temizlenir?

Kaynak: chip
Bu yazı 309 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 43 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 28 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 12 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.