Google Pixel ve Pixel XL Özellikleri

Google’ın Ekim ayı başında tanıtması merakla beklenilen Google Pixel ve Pixel XL Özellikleri akıllı telefonlarına dair yeni teknik özellikler ortaya çıktı. İşte Google Pixel ve Pixel XL Özellikleri ve bize sundukları.

Google’ın Pixel serisi akıllı telefonları Nexus’ların yerini almak için gün sayarken yeni detaylar gelmeye de devam ediyor. Kod adı Sailfish ve Marlin olan Pixel ile Pixel XL, hali hazırdaki Nexus 5X ve Nexus 6P sahiplerine akıllı telefonlarını değiştirtmek için geliyorlar.

Google Pixel ve Pixel XL Özellikleri

Google Pixel ve Pixel XL ortak özellikleri

Slashgear’ın haberine göre, Pixel ve Pixel XL hakkında son detaylar Çin merkezli Weibo’dan ortaya çıktı, hatta bu sızıntıları paylaşan hesap ve URL’nin silindiği belirtiliyor. Bu da bizleri bilgilerin doğruluğu konusunda daha da heyecanlandırmaya yetiyor.

Pixel’lerin kasasında yer alan panellerin sadece kablosuz sinyalleri için olmadığı bunların aynı zamanda dokunmatik olduğu söyleniyor. Yani örneğin iPhone 7 serisinde yer alan anten çizgilerinin dokunmatik olduğunu düşünebilirsiniz. Bu özelliğin aynı zamanda USB-C veya Chromecast üzerinden Android ile Chrome OS hibriti Andromeda’yı doğrudan masaüstü modunda başlatma görevini de üstleneceği iddialar arasında. Yani bir nevi Windows Cuntinuum özelliğinden bahsetmek mümkün.

Google Pixel ve Pixel XL Özellikleri

Andromeda İşletim Sistemi Nedir? Androidden Farkı Nedir?

Google Pixel (Marlin) özellikleri

Ekran: 5 inç 2K AMOLED
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 820
RAM: 4GB
Dahili Depolama: 32GB, 64GB
Arka Kamera: 4K video kayıt özellikli 12MP
Ön Kamera: 8MP
Batarya: 2770-mAh
Bağlantılar: USB-C, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, 4G LTE, 3G

Google Pixel XL (Sailfish) özellikleri

Ekran: 5 inç 2K 2560×1440 AMOLED
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 820
RAM: 4GB
Dahili Depolama: 32GB, 128GB
Arka Kamera: 4K video kayıt özellikli 12MP
Ön Kamera: 8MP
Batarya: 3450-mAh
Bağlantılar: USB-C, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, 4G LTE, 3G

Bakalım Google, Pixel ve Pixel XL ile akıllı telefon piyasasında aradığını bulabilecek mi?

Bu yazı 55 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır