Google Play Arama Geçmişi Silme

Google Play Arama Geçmişi Silme

Başkaları tarafından görünmesini istemediğiniz Google Play Arama Geçmişi Silme nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler için oyun ve uygulama mağazası olan Google Play her cihaza göre mevcut oyunları ve uygulamaları göstermektedir. Ayrıca eğer Google Play’de herhangi bir oyunu yada uygulamayı aradıysanız bu arama arama geçmişine kaydedilir ve her arama yaptığınızda bu aramalar karşınıza çıkar.

Akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi bir başkasına devretmeden ya da satmadan önce uygulamalarınızı kaldırmanız yeterli olmayabilir. Uygulamalar Cloud (Bulut) sistemini kullandıklarından bilgileriniz o cihazda daha sonra da hatırlanabilir ve 3. kişilerin eline geçebilir.

Bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda girdiğimiz siteler olsun yada yaptığımız işlemlerin telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden bir kaydı vardır yani herşeyin kaydını tutmaktadır.

Özellikle internet tarayıcıları daha hızlı çalışması açısından girdiğimiz sitelerin bilgilerini tutmaktadır ve daha sonraki girişimizde daha hızlı olacaktır.Tabi bazen sıkıntılar olabilir ve Play store arama geçmişini silmemiz gerekebilir.

Google Play Arama Geçmişi Silme

Android cihazınız dan Google Play Store’ u açın.

Ekranın sol kenarından menü bölümünü çekerek açın.

Ayarlar tuşuna basın.

Google Play Store Arama ve Uygulama Geçmişi Nasıl Temizlenir ?

Yerel Arama Geçmişini Temizle seçeneğini göreceksiniz.Buradan temizle dedikten sonra işlem kısa bir süre sonra olacaktır.

Google Play Store Arama ve Uygulama Geçmişi Nasıl Temizlenir ?

Bu işlemlerden sonra yapmış olduğunuz bütün arama sonuçlarınız Google Play’den silinmiş olacaktır. Bu tarz arama sonuçlarının sürekli görülmesinden hoşnut değilseniz sayılan işlemleri istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Aynı zamanda temizleme işlemini yapmak başkalarının yanında uygulamanızı açtığınızda daha sağlıklı ve rahat aramalar yapmanızı sağlayacaktır. Bu işlemleri tekrar etmek cihazınıza hiçbir şekilde zarar vermeyecektir. Bu yüzden içiniz rahatça bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Google Play Store Çalışmıyorsa Yapacağınız 10 Şey

Bu yazı 20 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Zyxel Modem İnternet Sorunu Çözümü

Bazı Zyxel modem kullanıcıları internete bağlanma konusunda sıkıntılar yaşamaktadır. Bu yazımızda

0 25 3 Aralık 2016
Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır