Google Web Geçmişi Nasıl Silinir?

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir

Google’ın internet aktivitelerinizi takip ettiğini biliyor muydunuz? İnternet devi Google, kullanıcılarının kendi hesapları üzerinden yaptığı aramaları, girdiği siteleri Google Web Geçmişi adını verdiği sistem üzerinde kayıt altında tutuyor. Peki Google Web Geçmişi Nasıl Silinir?

Eğer Google’ın size ait olan Youtube, Google+ ve diğer Google ürünleriyle ilgili hassas veri ve bilgileri toplamasını önlemek istiyorsanız, Google İnternet Geçmişi verilerinizi silebilir ve daha sonraki zamanlarda yapabileceği kayıt işlemini durdurabilirsiniz.

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir?

Bunun için öncelikle Google hesabımızla giriş yapıyoruz ve Google Web Geçmişi sayfasına giriyoruz. Eğer İnternet Geçmişi aktif durumdaysa size ait son aramaların ve giriş yaptığınız sitelerin listesini göreceksiniz.

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir-1

En üstte bulunan “Tüm Web Geçmişi’ni kaldır” butonuna tıkladığınız taktirde karşınıza “Web geçmişinizin tamamını temizlemek istediğinizden emin misiniz? Web geçmişiniz aynı zamanda durdurulur.” uyarı gelecektir, “Tamam” butonuna tıklayarak Web geçmişimizi siliyoruz ve aynı zamanda daha sonra yapılacak kayıtlarıda engellemiş oluyoruz.

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir-2

Eğer verilerinizin kaydedilmesini istiyorsanız daha sonrasında sayfanın üstünde bulunan “Devam Et” butonuna tıklayarak Google’ın size ait aramaları ve girdiğiniz siteleri kayıt altında tutmasına izin verebilirsiniz.

Google Duo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bu yazı 98 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır