Teknoloji Dolabı

Google Wifi Nedir? Google Wifi Özellikleri

Google Wifi Nedir? Google Wifi Özellikleri

Google Wifi ile akıllı cihazların birbirleriyle bağlantılarını daha iyi hale getirmek amaçlanıyor. Google Wifi Nedir? Google Wifi Özellikleri neledir? Google Wifi bizlere neler sunuyor?

Google Wifi düzenlenen etkinlikte duyurulan yeni cihazlardan biri oldu. Google’ın telefonu Pixel ve yeni medya aktarım aracı Chromecast Ultra’nın yanında yeni routerı olan Google Wifi de aileye katılmış oldu.

Google Wifi Nedir? Google Wifi Özellikleri

Google Wifi, evinizdeki akıllı cihazlara bağlanarak daha güçlü, daha uzak noktalara ulaşabilen bir internet ağı oluşturmanızı sağlayan küçük bir router. Google Wifi, internet bağlantınızın en iyi şekilde çalışması için geliştirilmiş.

Minik bir hoparlörü andıran Google Wifi, yeteneklerinin yanı sıra çok şık bir tasarıma sahip. Şimdilik tek renk olarak tanıtılan cihazın, ileride talep olması halinde yeni renk seçenekleri de sunulabilir, kim bilir.

Google Wifi, internetinizin performansını arttıracak!

Google Wifi, evinizdeki en hızlı bağlantı hızını yakalayabileceğiniz noktaları size bildirerek daha iyi bir internet performansı sağlıyor. Ayrıca internet trafiğini siz fark etmeden düzenleyerek yine en iyi internet performansını sağlamayı amaçlıyor.

Tüm akıllı cihazlarınızın internet ayarlarını değiştirebilme imkanı sunan Google Wifi ile cihazlarınızı her zaman kontrol altında tutabiliyorsunuz.

Google Wifi Nedir? Google Wifi Özellikleri

Bağlantınızı her an kontrol etmeniz için cihaza ait basit bir uygulama da bulunacak. Bu uygulama sayesinde kolayca Wi-Fi şifrenizi paylaşabilir, hangi cihazların çevrimiçi olduğunu görebilir ve bu cihazların yetkilerini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca çocuklu aileler için gelen bir özellik de dikkat çekiyor. İstediğiniz zaman, istediğiniz cihazın bağlantısını durdurabilir, böylece çocuklarınızın izin verdiğiniz saatler dışında internete erişmemesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı bağlantı sunan Google Wifi sürekli olarak internet hızını optimize edecek. Network Asist sayesinde size performansı arttırmanız için yeni seçenekler sunulacak. İnternetin bağlantısında oluşacak yükleri azaltacak (çok fazla cihazın aynı anda bağlanması) ve sinyal gücünü düzenleyecek.

Yeni bağlantı noktaları oluşturmanıza olanak sağlayacak bu cihaz 150 – 450 metre kare arası bir menzil ile çalışıyor. Evinizin büyüklüğüne göre Google Wifi sayısını da arttırabiliyor, bu sayede daha sağlıklı bir bağlantı elde ediyorsunuz.

Bluetooth bağlantısı, mobil uygulamasıyla kolay erişim ve kolay kurulum özelliklerinin yanında 129 dolarlık fiyatıyla Google Wifi, rakibi Eero’dan sıyrılacak gibi duruyor.

Ön siparişini Kasım ayında verebileceğiniz Google Wifi, Aralık ayında satışa sunulacak.

WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

Bunlarda İlginizi çekebilir:
Windows 10 yüklü Dizüstü Bilgisayarlarda Pil Tasarrufu 1
Windows 10 yüklü Dizüstü Bilgisayarlarda Pil Tasarrufu

Steam İndirme Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
Steam İndirme Hızı Arttırma Nasıl Yapılır ?

Spotify Müziklerini SD Kartta Depolama 1
Spotify Müziklerini SD Kartta Depolama

Apple Watch’un şifresi nasıl sıfırlanır?
Apple Watch’un şifresi nasıl sıfırlanır?

Bluetooth Kulaklık Telefonla Nasıl Eşleştirilir ?
Bluetooth Kulaklık Telefonla Nasıl Eşleştirilir ?

Kapat