Google’daki Gizli Oyunlar

Google’da Easter Egg tadında birçok gizli oyun yer alıyor. Google’ın web sayfası ve Android işletim sisteminde yer alan Google’daki Gizli Oyunlar ı sizler için bir araya getirdik.

Son dönemde çıkan oyunlarda, Easter Egg olarak isimlendirilen gizli göndermeler ve mini oyunlara çok kez şahitlik ettik. Bu akıma Google da kapılmış ve hem web sürümüne hem de Android işletim sistemine Easter Egg tadında gizli oyunlar eklemişti. Biz de bu haberimizde Google’ın hizmetlerine gizlemiş olduğu oyunları bir araya getiriyoruz.

Google’daki Gizli Oyunlar

T-Rex Mini Game

İnternet bağlantınız olmadığı zaman Google Chrome’da bir uyarı çıkıyor. Bu uyarıda haliyle internet bağlantınız yok yazıyor. Bir T-Rex ve kaktüslerin yer aldığı bu uyarı ekranında aslında gizli bir oyun bulunuyor. Eğer halk dili ile uzun tuş olarak isimlendirilen Space bar‘a bastığınızda T-Rex harekete geçiyor. Kaktüslerin üstünden yine space bar ile zıplayarak en yüksek skoru yapmaya çalışıyorsunuz.

T-Rex oyununu oynamak için internet bağlantınızı kesip Google Chrome’u açın.

Google'daki Gizli Oyunlar

Atari Breakout

Eski nesil Atari Breakout oyununu çok iyi bilir. Atari’nin geliştirmiş olduğu arcade türündeki Atari Breakout’ta; kutucukları top ile vurmaya çalışıyoruz. Tabii bu süreçte topu düşürmemeye çalışıyoruz.

Google’a “Atari Breakout” yazıp görsellerde aratırsanız; görseller oyuna dönüşüyor ve mouse yardımı ile oyunu oynamaya başlıyorsunuz.

Google'daki Gizli Oyunlar

Google Logo Pac-Man

Google, Pac-Man’in 25. yılına özel bir doodle hazırlamıştı. Bu doodle ile Pac-Man oyununu oynayabiliyordunuz. Google daha sonra bunu sitesine ekledi.

İnternet tarayıcınız üzerinden Pac-Man oynamak için Google’a “google pacman” yazabilir ve eski günleri yad edebilirsiniz.

Google'daki Gizli Oyunlar

Gizli Android Oyunu

Android Lollipop sürümü ile Flappy Bird yeniden canlanmıştı. Ayarlar>Telefon Hakkında>Android Sürümü bölümüne üst üste bastığınızda önce bir Lollipop logosu beliriyor daha sonra da Flappy Bird klonu bir oyun açılıyordu.

Oynaması oldukça zor olan bu oyun daha sonraki Android sürümlerinde kaldırıldı.

Google'daki Gizli Oyunlar

Bonus: Google Basketbol

Google Chrome‘da basketbol oynamak ister miydiniz? Basketbol 2012 için hazırlanan Doodle‘da basketbol oyunu yer alıyor. Gelen topları bekletmeden doğru anda Space Bar‘a basarak potaya atmaya çalışıyorsunuz. Oldukça keyif veren oyun ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Google'daki Gizli Oyunlar

Basketbol 2012 oyunu için tıklayın

Google ve hizmetlerinde gizli olan oyunlar şimdilik bu kadar. Bir sonraki içeriğimizde Google’da yer alan ilginç özelliklere yer vereceğiz.

Bu yazı 511 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 43 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 28 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 11 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.