Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir ?

Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir öğrenmek  isteyenler için profil resmi değiştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşıyoruz.

Instagram’a üye olurken seçtiğiniz Instagram Profil Fotoğrafı nı değiştirmek ya da doğrudan yeni bir profil resmi belirlemek için hangi ayarları kullanıyoruz ?

Artık sosyal ortamda paylaştığımız resimlerin bir sınırı olmadığı gibi kendimizi ifade etmek için neredeyse hergün farklı şeyler paylaşmaktayız.

Haliyle çektiğimiz resimler diğer sosyal paylaşım sitelerinde profil resmi yaptığımızda olmaktadır.

Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir ?

Önce akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Mutlaka hesabınıza giriş yapmalısınız zira hesabınıza giriş yapmadan profil resminizi değiştirmeniz mümkün değil.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise şimdi profil kısmına giriş yapmanız gerekiyor.Profil kısmına girdiğinizde sol üst köşede profil fotoğrafınızın yer aldığını da göreceksiniz.

Eğer profil resmi kullanmanız tercih etmediyseniz bu alanda profil simgesi görüntülenir.Bu resmi değiştirmek için profil resminizi üzerine basılı tutmanız gerekiyor.Ardından gelen menüden değiştirme seçeneklerine girip yeni profil fotoğrafınızı nereden yükleyeceğinizi seçiyorsunuz.

Bu noktada ister diğer sosyal medya hesaplarınızda yer alan profil fotoğraflarını doğrudan seçebilir isterseniz de telefon üzerinden resim yükleme seçeneğini seçip telefonunuzda yer alan fotoğraflarınızdan seçim yapabilirsiniz.

Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu

Instagram her iki işlem için de kullanıcılara fotoğraf değiştirme desteği sunmakta. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Zira boyut konusunda da otomatik ayarlama yapılıyor.

Bu yazı 136 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 43 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 28 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 11 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.