İnstagram’da Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagramda otomatik başlayan videolar internet kotamızı ve şarjımızı bitiriyorlar. Peki İnstagram’da Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook’da olduğu gibi Instagramda da gördüğünüz videolar otomatik olarak açılmaktadır.Sadece videonun sesini açmak için dokunmanız gerekmektedir.Daha önceden ise video izlemek için videolara dokunmanı gerekmekteydi.Bu anında başlama sorunu ise internet kotanızı etkilemektedir.Yani haberiniz olmadan başlayan videolar canınızı sıkabilir.

Sosyal medyanın bize attığı son kazık olarak niteleyebileceğimiz otomatik başlayan videolarinternet kotalarımıza hiç iyi davranmıyorlar. Aynı zamanda da şarjımızı ciddi anlamda yiyorlar.

Bildiğiniz üzere artık Instagram vasıtasıyla sadece resim değil aynı zamanda video da paylaşabiliyoruz. Fakat kimi zaman bir videoya tıkladığımızda program hemen videoyu yüklüyor ve gümbür gümbür oynatmaya başlıyor. Kimi aksi durumlarda (derste, toplantıda ya da ciddi ortamlarda) Instagram’ın bu özelliği canımızı sıkabilir!

Peki videoların sesini kısmanın ve otomatik önyüklemesini durdurmanın hiçbir yolu yok mu? Yazımızda İnstagram’da Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır konusunda ne yapabileceğinizi anlattık.

İnstagram’da Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Öncelikle belirtelim eğer kablosuz ağ üzerinden bağlanıyorsanız videoların önyüklemesini durduramıyorsunuz. Fakat internete her zaman kablosuz ağlardan bağlanmıyoruz.

Kimi zaman operatörümüzün data servisini kullanarak ne olmuş ne bitmiş öğrenmek için uygulamaları kurcalıyoruz. Bu gibi durumlarda videoların otomatik yüklenmesi data paketimizi hızlı şekilde eritebilir.

Yapacağınız küçük bir ayarla, mobil ağ ile internete bağlandıysanız videoların otomatik önyüklemesini engelleyebilir, en azından bir kaç megabyte’çık kurtarabilirsiniz.

instagram otomatik video oynatma engelleme için aşağıdaki adımları uyglayabilirsiniz.

Öncelikle hesabınıza girince sağ üstteki çark simgesine basın.

Instagram’da Videoların Otomatik Açılmasını Engellemek

Açılan menüde Hücresel Veri Kullanımı‘na girin.

Instagram’da Videoların Otomatik Açılmasını Engellemek

Burada kapalı olan Daha Az Veri Kullan özelliğini aktif hale getirin.

Bu sayede artık telefonunuz Wifi’ye bağlı değilken videoları otomatik oynatmayacaktır.

Instagram’da Videoların Otomatik Açılmasını Engellemek

Twitter’da otomatik video oynatmayı kapatmak

Facebook’ta otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Youtube Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Kaynak:
Bu yazı 762 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.