Instagram’da Yorum Kapatma ve Filtreleme

Instagram’da Yorum Kapatma ve Filtreleme ile istediğiniz Instagram gönderisini yoruma kapatabilir; istediğiniz kelimeleri ekleyerek yorumları filtreleyebilirsiniz.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da, kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu konulardan biri de spam yorumlara maruz kalmasıydı. Instagram ise bununla ilgili bir çalışma yapacağını duyurmuştu.  Artık Instagram’da Yorum Kapatma ve Filtreleme özelliği tüm kullanıcılara aktif edilmeye başladı.

Instagram’da Yorum Kapatma ve Filtreleme

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması İnstagram yeni bir güncelleme getirdi. Sosyal ağda hakaret ve siber zorbalık içeren mesajların önlenmesi adına yapılan Yorum kapatma ve filtreleme özelliği ile  kullanıcı yorumları tamamen kapatmak istemiyorsa bile kullanılmasını istemediği hakaret içeren kelimeleri filtreleyebilecek. Güncelleme ilk olarak çok yüksek takipçili hesaplarda denenmeye başladı.

Instagram’da Yorum Kapatma

Instagram’daki yeni yorum yönetimi ile artık dilediğiniz gönderiyi yoruma kapatabilirsiniz. Bunun için tek tapmanız gereken, ilgili gönderinin sağ üstünde yer alan (üç nokta) butona tıklayıp, açılan pencereden “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğine tıklamak.

.Instagram'da Yorum Kapatma ve Filtreleme

Instagram’da Yorum Filtreleme

Instagram’ın yorum moderasyonu kapsamında uygulanabilecek bir diğer işlem ise yorumları filtrelemek. Bu özelliği özellikle kadın kullanıcıların hayli tercih ettiği ve beğendiği bilinmektedir.

Kullanıcılar artık Ayarlar > Yorumlar menüsü üzerinden Uygunsuz Yorumları Gizle seçeneğini aktif ederek rahatsız edici spam yorumların önüne geçebiliyor.

Hemen alt kısımda kalan Özel Anahtar Sözcükler alanına da istediği kelimeleri yazarak o kelimelerin geçtiği yorumları filtreleyebiliyor.

Instagram'da Yorum Kapatma ve Filtreleme

 

Yeni yorum özelliklerinin son zamanlarda artan spam yorumları azaltıp azaltmayacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Instagram İpuçları

Bu yazı 349 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SOSYAL MEDYADA BİZ
Bizi Takip Edin:

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Bu yazımızda yabancı dil öğrenme uygulamaları içerisinde ön plana çıkan, İngilizce,

0 12 28 Şubat 2017

iPhone İnternet Geçmişi Silme

iPhone İnternet Geçmişi Silme nasıl yapılır ? Safari Geçmişi nasıl görüntülenir

0 14 26 Şubat 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.