İnternetimi Kaç Kişi Kullanıyor?

İnternetimi Kaç Kişi Kullanıyor

İnternetimi Kaç Kişi Kullanıyor

İyi niyetli bir şekilde komşunuza veya arkadaşınıza verdiğiniz kablosuz şifreniz veya herhangi bir yerde bulunan modeminizden sizden habersiz çekilecek bir ağ kablosu başınızı ağrıtabilir. İnternet ortamında bir başkasının hattınızdan yapacağı bir işlem sizi içinden çıkamayacağınız bir duruma sokacabileceği gibi, sizden aldığı kablosuz şifrenizi bir başkasına verebilir veya sürekli video,film, müzik indirerek internet hattınızın yavaşlamasına neden olabilir.

Bu nedenle internetinizi anlık olarak kimin veya kaç kişinin kullandığını bilmek en doğal hakkınız. Bu makalemizde internetimi kaç kişi kullanıyor sorusuna kısaca cevap vermeye çalışacağız.

Advanced IP Scanner adlı Ücretsiz Ağ Tarayıcı programını indirin ve kurun. Kurulumu oldukça basittir. Kurulum bittikten sonra TARA seçeneğini seçin. Ve taratın.Advanced IP Scanner İndir

Tara dediğinizde aşağıya bir liste açılacak bu listede 1 tane IP olan Modem IP’si (.1 ile biten IP) olacaktır. Eğer kablosuz wifi cihazınız varsa ve modemden ayrı kullanıyorsanız onlarında IP’leri çıkacaktır. Aynı zamanda MAC adresleride çıkacaktır. Bu nedenle ağınızda olduğunu düşündüğünüz bir IP varsa Ad Soyad ve Mac Adresine bakın :)) Şu anda aşağıdaki listeye göre ağımda ben dahil 3 kişi war. 1 Tane Modem ve 1 Tane kablosuz cihazım var. Toplam 5 cihaz ediyor.

Kısaca aşağıdaki listede çıkan IP’lerin herbiri birbirinden farklı cihazlara aittir.

Advanced-IP-Scanner

Bu yazı 239 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır