İnternetimi Kaç Kişi Kullanıyor?

İnternetimi Kaç Kişi Kullanıyor

İyi niyetli bir şekilde komşunuza veya arkadaşınıza verdiğiniz kablosuz şifreniz veya herhangi bir yerde bulunan modeminizden sizden habersiz çekilecek bir ağ kablosu başınızı ağrıtabilir. İnternet ortamında bir başkasının hattınızdan yapacağı bir işlem sizi içinden çıkamayacağınız bir duruma sokacabileceği gibi, sizden aldığı kablosuz şifrenizi bir başkasına verebilir veya sürekli video,film, müzik indirerek internet hattınızın yavaşlamasına neden olabilir.

Bu nedenle internetinizi anlık olarak kimin veya kaç kişinin kullandığını bilmek en doğal hakkınız. Bu makalemizde internetimi kaç kişi kullanıyor sorusuna kısaca cevap vermeye çalışacağız.

Advanced IP Scanner adlı Ücretsiz Ağ Tarayıcı programını indirin ve kurun. Kurulumu oldukça basittir. Kurulum bittikten sonra TARA seçeneğini seçin. Ve taratın.Advanced IP Scanner İndir

Tara dediğinizde aşağıya bir liste açılacak bu listede 1 tane IP olan Modem IP’si (.1 ile biten IP) olacaktır. Eğer kablosuz wifi cihazınız varsa ve modemden ayrı kullanıyorsanız onlarında IP’leri çıkacaktır. Aynı zamanda MAC adresleride çıkacaktır. Bu nedenle ağınızda olduğunu düşündüğünüz bir IP varsa Ad Soyad ve Mac Adresine bakın :)) Şu anda aşağıdaki listeye göre ağımda ben dahil 3 kişi war. 1 Tane Modem ve 1 Tane kablosuz cihazım var. Toplam 5 cihaz ediyor.

Kısaca aşağıdaki listede çıkan IP’lerin herbiri birbirinden farklı cihazlara aittir.

Advanced-IP-Scanner

Bu yazı 348 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SOSYAL MEDYADA BİZ
Bizi Takip Edin:

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Bu yazımızda yabancı dil öğrenme uygulamaları içerisinde ön plana çıkan, İngilizce,

0 12 28 Şubat 2017

iPhone İnternet Geçmişi Silme

iPhone İnternet Geçmişi Silme nasıl yapılır ? Safari Geçmişi nasıl görüntülenir

0 14 26 Şubat 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.