İnternetimi Kaç Kişi Kullanıyor?

İnternetimi Kaç Kişi Kullanıyor

İyi niyetli bir şekilde komşunuza veya arkadaşınıza verdiğiniz kablosuz şifreniz veya herhangi bir yerde bulunan modeminizden sizden habersiz çekilecek bir ağ kablosu başınızı ağrıtabilir. İnternet ortamında bir başkasının hattınızdan yapacağı bir işlem sizi içinden çıkamayacağınız bir duruma sokacabileceği gibi, sizden aldığı kablosuz şifrenizi bir başkasına verebilir veya sürekli video,film, müzik indirerek internet hattınızın yavaşlamasına neden olabilir.

Bu nedenle internetinizi anlık olarak kimin veya kaç kişinin kullandığını bilmek en doğal hakkınız. Bu makalemizde internetimi kaç kişi kullanıyor sorusuna kısaca cevap vermeye çalışacağız.

Advanced IP Scanner adlı Ücretsiz Ağ Tarayıcı programını indirin ve kurun. Kurulumu oldukça basittir. Kurulum bittikten sonra TARA seçeneğini seçin. Ve taratın.Advanced IP Scanner İndir

Tara dediğinizde aşağıya bir liste açılacak bu listede 1 tane IP olan Modem IP’si (.1 ile biten IP) olacaktır. Eğer kablosuz wifi cihazınız varsa ve modemden ayrı kullanıyorsanız onlarında IP’leri çıkacaktır. Aynı zamanda MAC adresleride çıkacaktır. Bu nedenle ağınızda olduğunu düşündüğünüz bir IP varsa Ad Soyad ve Mac Adresine bakın :)) Şu anda aşağıdaki listeye göre ağımda ben dahil 3 kişi war. 1 Tane Modem ve 1 Tane kablosuz cihazım var. Toplam 5 cihaz ediyor.

Kısaca aşağıdaki listede çıkan IP’lerin herbiri birbirinden farklı cihazlara aittir.

Advanced-IP-Scanner

Bu yazı 294 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 43 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 28 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 11 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.