iOS 9.3’den iOS 9.2.1’e Nasıl Geri Dönülür?

iOS 9.3’den iOS 9.2.1’e Nasıl Geri Dönülür

iOS 9.3’den iOS 9.2.1’e Nasıl Geri Dönülür

Apple’ın yeni yayınlanan güncellemesi iOS 9.3‘ten bazı Apple kullanıcıları memnunken, bazıları bu durumdan memnun değil. Güncellemeden sonra sorun yaşayan ve memnun olmayan kullanıcılar şuanlık iOS 9.2.1 versiyonuna geri dönme şansına sahipler.

Başlamadan önce hatırlatmamız gerekir ki, iOS 9.3 versiyonunda lütfen güncelleme almayın, bu güncellemeyi iOS 9.2.1 versiyonuna kuramazsınız.

iOS 9.3’den iOS 9.2.1’e Nasıl Geri Dönülür ?

  1. Öncelikle https://ipsw.me/ adresine girerek telefonunuza uygun olan iOS 9.2.1 dosyasını indirin.
  2. iPhone‘u kablosuyla bilgisayara bağlayın.
  3. Daha sonra iPhone’da Home tuşuna ve Power tuşuna aynı anda basılı tutun, iPhone’un ekranı kararınca 5’e kadar sayın ve Power tuşuna basmayı bırakın.
  4. Bu sırada iTunes’da kurtarma modunda bir iPhone algılandı uyarısını göreceksiniz.
  5. Bilgisayarda klavyeden Shift tuşuna basılı tutarken, “iPhone’u geri yükle” düğmesine basıyoruz ve az önce indirdiğimiz dosyayı seçiyoruz.
  6. Geri Yükle diyoruz ve yükleme işlemi başlıyor.

Tüm yapmanız gerekenler bu kadar. Apple tarafından imzalar kapatılana kadar iOS 9.3’den iOS 9.2.1’e geri dönüş mümkün. Ancak imzalar kapatıldıktan sonra bu yöntemi kullanamazsınız.

Bu yazı 305 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır