iPhone 7’nin Apple’a Maliyeti ne Kadar?

iPhone 7’nin Apple’a Maliyeti ne Kadar ? iPhone 7’nin Parça Fiyatları nedir? Bir iPhone 7 kaça maloluyor? iPhone‘lar tanıtıldığı her dönemde piyasanın en pahalı akıllı telefonları arasında olmayı başarıyor. Ülkemizde  eklenen vergilerle iPhone’ların fiyatları ikinci el araç fiyatları ile neredeyse aynı oluyor. Bakınız :iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye Fiyatı

Merak edilen soru ise fiyat olarak böyle ciddi rakamlara çıkan cihazı üretmek de bu kadar pahalı mıdır? Tabiki Apple, iPhone’ları üretirken kaliteli malzeme kullanıyordur. Yani ucuza kaçma gibi bir durum olduğu söylenemez (kısmen). Ancak bir gerçek var ki Apple bir iPhone’dan oldukça iyi kâr elde etmekte.

iPhone 7’nin Apple’a Maliyeti ne Kadar?

Bu soruyu iPhone 7’nin parçalarının fiyatları ile cevaplayalım:

– Ekran: 37 dolar
– Batarya: 4 dolar
– Kameralar: 26 dolar
– Anakart: 74 dolar
– Hoparlörler: 11.50 dolar
– Gövde (telefonun kasası): 22 dolar
– Diğer parçalar: 117,50 dolar

iPhone 7'nin Apple'a Maliyeti ne Kadar?

Bu değerleri topladığımız zaman bir iPhone 7’nin Apple’a maliyetinin 292 dolar olduğunu görmekteyiz. Apple ise aynı cihaz 750 dolardan satışa sunuyor. Yani Apple, her iPhone 7 satışından %39 kâr elde ediyor.

Tabi bu kazancın doğrudan, hiç kesintiye uğramadan Apple’ın cebine gittiğini söylemek yanlış olur. Zira iPhone gibi bir cihaz üretmek istiyorsanız yazılıma, pazarlamaya ve telefonun iyi bir altyapıya ihtiyacınız var.

Bu yazı 99 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

LG Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

LG telefonunuz yavaşlamayamı başladı ? LG telefonunuzdaki yavaşlamalardan çok sıkılmış olabilirsiniz. Peki LG Telefon

0 17 19 Ocak 2017

Nintendo Switch Hakkında Her Şey

Nintendo Switch Nedir? Nintendo Switch’in Özellikleri Nelerdir ? Nintendo Switch’in Fiyatı

0 18 19 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.