iPhone’da Video Kaydederken Fotoğraf Çekme

Birçok cihazda video kaydederken fotoğraf çekmek için ekstra uygulamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Apple bunun için çok basit bir çözüm üretmiş ve ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan bir yandan video kaydedip diğer yandan güzel anları ölümsüzleştirebilmenizi sağlamış. Bu yazımızda iPhone’da Video Kaydederken Fotoğraf Çekme’nin nasıl yapılacağını anlattık.

iPhone’da Video Kaydederken Fotoğraf Çekme

Standart iPhone kamerasını açın ve video kaydetmeye başlayın. Kaydetmeye başladığınızda sol alt köşede beyaz bir düğme göreceksiniz. Kayıt sırasında “bu anı fotoğraflamalıyım” dediğiniz anda o düğmeye dokunun ve film rulosunda nasıl çıktığını görün. Beyaz butonun nasıl olduğunu merak edenler aşağıdaki görsele bakabilirler:

iPhone'da Video Kaydederken Fotoğraf Çekme1

Son olarak, bu özelliğin donanımsal olarak her cihazda farklı kalitede fotoğraf çekeceğini de unutmadan söyleyelim. iPhone 6S, 6S Plus ve SE ile 4K video çekerken 8 megapiksel fotoğraf çekerek en iyi sonucu alabilirsiniz. 

Bu yazı 111 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır