IPTV ile Televizyon İzlemenin Avantajları Nedir?

Bu yazımızda IPTV ile Televizyon İzlemenin Avantajları Nedir? konusunu anlatacağız.Televizyonda iptv izleme yöntemi iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle beraber yaygınlık kazanmıştır.

IPTV ile Televizyon İzlemenin Avantajları Nedir?

İnternetten canlı yayın izleme, internetten canlı maç izleme ya da internetten HD dizi izleme gibi internet üzerinden her türlü televizyon izleme isteğinizi iptv sayesinde giderebilirsiniz. Üstelik ip tv için herhangi bir uydu alıcısına ya da başka bir donanıma ihtiyaç duymaksızın kesintisiz televizyon yayınların tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra Tivibu, Digitürk, D-smart gibi dijital platformlara alternatif çok daha ucuz fiyatlara IPTV ile TV izleme imkanı yakalayabilirsiniz.

IPTV nedir?

IPTV ile televizyon izlemeniz için hangi ülkede olduğunuz da fark etmez ister Alman iptv kanallarını ister Türk iptv kanallarını isterse Arapça iptv kanallarını istediğiniz yerden istediğiniz zaman izleyebilir, iptv kanal listelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu durum özellikle Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları için oldukça önemli bir avantajdır. Şöyle düşünelim; Almanya’da Türk televizyon kanallarını izlemek isteyen bir vatandaşın sadece internet kullanarak kesintisiz TV izlemesi, hatta kesintisiz HD televizyon izlemesi onun için oldukça önemli bir durumdur. IPTV sayesinde Almanya’da iptv kanal adreslerine ulaşıp söz konusu bu iptv kanal listelerini çok uygun bir fiyata izleme imkanı yakalayabilir. Televizyondan IPTV izlemenin diğer avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • IPTV (internet protocol television) internet tabanlı bir platform olması nedeniyle internet tabanlı (yüksek hızlı internet, VoIP gibi) diğer hizmetlere kolaylıkla uyum sağlayabilir ve seyir zevkini daha yüksek seviyelere taşıyabilir.
  • IPTV teknolojisiyle geleneksel servis sağlayıcıları multimedya servis sağlayıcılarına dönüşebilir.
  • IPTV ile her kullanıcı istediği bir yayını izleyebilir ve istediği anda video içeriklerine erişim imkanı sağlayabilir. Örneğin, bir ailede baba iptv ile canlı maç izleyebilirken, anne televizyonda iptv ile hd kalitede dizi izleyebilir.
  • Eğer bir set-top-box kutunuz varsa kutunuza internet üzerinden erişim sağlayıp istediğiniz TV kanalındaki yayını kayıt edebilirsiniz.
  • IPTV ile televizyon izlemenin seyircilere sağladığı avantajların yanı sıra bu avantajlardan TV yayıncıları da faydalanmaktadır. IPTV televizyon kanalları için hangi kanalın kaç dakika izlendiği bilgisinin net bir şekilde ölçülmesini de sağlayabilir. TV yayıncılarını yanı sıra iptv reklam endüstrisine de büyük avantajlar sağlar. IPTV sayesinde reklam verenler iptv ile televizyon izleyen izleyicilere daha etkin ve daha akılda kalıcı reklamlar sunmada yeni teknikler geliştirmesini sağlayabilir.
Bu yazı 179 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 41 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 24 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 4 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.