iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Yükleme

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Yükleme

Bilgisayarınızda bulunan fotoğraflarınızı Apple cihazlarından iPhone, iPad ve iPod larınıza yükleyerek – kopyalayarak resim dosyalarınızı Apple cihazlarınızda da taşıyabilirsiniz. Bu yazımızda iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Yükleme nasıl yapılır konusunu anlatacağız.

Bilgisayarınızda ki resimleri iphone’nize aktarabilmeniz için öncelikle iTunes programının yüklü olması gerekmektedir.

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Yükleme

-iPhone birçok modele göre farklı işletim sistemi sunduğu için veri transferleri de karışık oluyor. Özellikle fotoğraf, müzik, video nasıl yüklenir, tam olarak bilinmiyor. Sadece söz ile anlatım az etkili olacağından, resim ile bilgi aktarma daha etkili bir yöntemdir.

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Yükleme için ilk olarak iTunes’un en güncel halini bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.

iPhone’u bilgisayarımıza USB kablo ile bağlıyoruz, sonra resimde yer alan 1 numara işaretli bölgeye tıklıyoruz.

Daha sonra alt kısımda kategoriler açılacak, 2 numaradaki gibi fotoğraf kısmına tıklıyoruz.

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Yükleme1

 

Şimdi sıra geldi fotoğraflarımızı bilgisayardan telefona aktarmak için 3 numaralı yerdeki gibi fotoğrafları eşzamanla kısmını işaretliyoruz.

4 numaradaki tüm klasörler işaretli gelecektir, 5 numarada yer alan resimler kısmına tıkladığınız takdirde klasör seç kısmı açılacak, oraya tıkladıktan sonra bilgisayarınızdaki resimler nereye kayıtlıysa orayı seçip tıkladıktan sonra yan tarafında fotoğraf sayısını göreceksiniz.

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Yükleme2

 

Sağ alt kısımda 6 numara yazan yerde uygula butonunu göreceksiniz, oraya tıkladıktan sonra sil ve eş zamanla diye bir uyarı gelecek.

Merak etmeyin, iPhone üzerinden çektiğiniz fotoğraflar etkilenmeyecek, dosyadan seçtiğiniz bütün fotoğraflar iPhone cihazınıza yüklenecektir.

Tıklayın, Öğrenin : iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme

Bu yazı 464 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır