Jailbreak Nedir? Jailbreak Faydalı mı, Zararlı mı?

Jailbreak Tam Olarak Nedir?

Jailbreak tam olarak resmi bir kuruluş olmamakla birlikte kendilerine Pangu team olarak adlandıran birkaç hacker grubundan oluşuyor.

Bu ekip Apple tarafından yayınlanan yazılım sürümlerinin açığını bularak daha doğrusu o açıktan girip hackliyerek size sundukları uygulamayla telefonuzun neredeyse %90 dan fazlasını kullanır hale getiriyor. (Jailbreak’li iPhone ve Jailbreak’siz iPhone Karşılaştırması)

Jailbreak’in Faydaları Nelerdir?

 Jailbreak’in en önemli faydalarından birisi telefonunuzu istediğiniz şekilde özelleştirebilmemize olanak sağlaması yani bu özelleştirmeler ne olduğunu soracak olursanız menü tasarımından tutun tema, bildirim paneli, uygulamalar vs.  Jailbreak ile telefonunuzu baştan yaratabilirsiniz!

Bir diğer faydasıda ücretli uygulamalar Jailbreak sayesinde ücretsiz hale geliyor. (Bakınız: App Store’daki Ücretli Uygulamalar Jailbreaksiz Nasıl Ücretsiz İndirilir?)

Jailbreak’in Zararları Nedir?

Jailbreak  Apple’dan ayrı olarak bir grup hacker tarafından geliştirilmekte doğal olarakta Apple’dan izinsiz bir şekilde geliştirilmekte olup Apple tarafından hiç önerilmeyen bir yazılım.(Bakınız: Jailbreak Nasıl Silinir?)

Ayrıca Jailbreak’in başlıca zararlarından biri belki en kötüsü Jailbreak telefonunuza yüklerken kapanma olasılığı eğer böyle bir şey başınıza gelirse cebiniz yanabilir hatta telefonunuzdan vazgeçebilirsiniz. (Bakınız: Jailbreak işlemi yasal mıdır? Cihazınız garanti kapsamı dışında kalır mı?)

Şimdi haberimizi okuyanlar Apple’ın garantisine güvenip bu riski göze alabilirler ama Apple tarafı bu şekilde kapanan cihazları garanti kapsamına girmediğini yaptıkları haberler ve duyurularla belirtmiş bulunmakta.

Bu yazı 424 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. […] Eğer sizde iOS Jailbreak işlemini sadece App Store’dan ücretli olan uygulamaları ücretsiz olarak indirmek için yapıyorsanız bu haberimiz tam size göre bir çözüm olacaktır. iOS’da Jailbreak işlemi yapmadan da App Store’daki ücretli uygulamaları ücretsiz bir şekilde indirebilmek mümkün.(Bakınız: Jailbreak Nedir? Jailbreak Faydalı mı, Zararlı mı?) […]

  2. […] Android, kullanıcılar arasında “özgürlüklerle dolu bir platform” olarak, iOS da “Apple’ın kati kurallarının geçerli olduğu kapalı kutu” olarak tanımlanır. Eğer Android’den iOS’a yeni geçiş yaptıysanız ilk etapta özgürlüğünüzün elinizden alındığını düşünebilirsiniz. Android’de hiçbir ek yazılıma gerek duymadan yaptığınız şeyleri iOS’ta iTunes’a bağlı yapmak durumundasınızdır. Bu durumdan kurtulmanın yolunu ise “Jailbreak” olarak özetleyebiliriz.(Bakınız : Jailbreak Nedir? Jailbreak Faydalı mı, Zararlı mı?) […]

Bir yorum bırak

LG Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

LG telefonunuz yavaşlamayamı başladı ? LG telefonunuzdaki yavaşlamalardan çok sıkılmış olabilirsiniz. Peki LG Telefon

0 12 19 Ocak 2017

Nintendo Switch Hakkında Her Şey

Nintendo Switch Nedir? Nintendo Switch’in Özellikleri Nelerdir ? Nintendo Switch’in Fiyatı

0 17 19 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.