Kaybolan Android Telefonu Uzaktan Silmek yada Kilitlemek

Son yıllarda akıllı telefonların gelişi ile birlikte telefon hırsızlıklarının da yükseliş gösterdiği bir gerçek. Zira telefon fiyatları arttıkça kullanıcıların üstlerinde bulunan cihazlar giderek daha pahalı hale geldi ve bu da istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına neden olabiliyor. Kaybolan Android Telefonu Uzaktan Silmek yada Kilitlemek için yapabileceklerinizi yazımızda anlatıyoruz.

Akıllı telefonunuzun kaybolması yada çalınması sadece maddi değil, aynı zamanda cihazınızdaki bilgilerin ve fotoğrafların çalınması sonucunda manevi zarara da uğramanıza neden olan bir durumdur. Bu duruma karşı Kaybolan Android Telefonu Uzaktan Silmek yada Kilitlemek için yapabilecekleriniz var.

Kaybolan Android Telefonu Uzaktan Silmek yada Kilitlemek

Bir akıllı telefon kaybolduğunda içerisindeki verilere ulaşmak o noktadan sonra neredeyse imkansız hale gelir. Eğer önemli dosyalar barındıran bir cihazsa bunların silinmesi istenebilir. Cihaza fiziksel olarak ulaşmadan bunu yapmak mümkün değil diye düşünüyorsanız aslında bir yolu var.

1- Önce Android Cihaz Yöneticisi‘ni açarak bir takım ayarları aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bunun için Google Ayarlar uygulamasını açın ya da cihaza göre önce Ayarlar uygulamasını çalıştırıp daha sonra Google başlığına dokunun.

2- Ardından Güvenlik sekmesine geçin ve Android Cihaz Yöneticisi altından “Bu cihazın konumunu uzaktan belirle” ile “Uzaktan kilitlemeye ve silmeye izin ver” özelliklerini aktif hale getirin.

Bu cihazın konumunu uzaktan belirle

 Tıklayın, Öğrenin :  Akıllı Telefon Güvenliği İçin İpuçları

3- Daha sonra Google hesabınıza giriş yaparak Android Cihaz Yöneticisi‘ne gidin. Ayarlar > Güvenlik > Cihaz Yöneticileri yolunu izleyerek Android Cihaz Yöneticisi özelliğini işaretleyin.

Kaybolan Android Telefonu Uzaktan Silmek yada Kilitlemek-2

Bu adımların ardından geriye buraya tıklayarak Android Cihaz Yöneticisi websitesine giderek ekranda gördüğünüz kaybolan cihazınıza Sil işlemini uygulayarak tüm verilerin fabrika ayarlarına dönmesini ve kalıcı olarak silinmesini sağlamak kalıyor.

Bu seçeneklerin arasında ayrıca Kilitle ve Zili Çaldır da bulunuyor. Kilitle opsiyonu ile cihazınızı geçici bir şifre ile kilitleyerek içeriğe erişilmesini güçleştirirsiniz. Zili Çaldır ise basitçe cihazınızın 5 dakika boyunca çalmasını sağlar.

Kaybolan bir Android’den tüm verilerin silinmesi ile ilgili bilmeniz gerekenler bunlardı. Ancak unutmayın ki eğer cihazı bulma şansınız hala varsa Kilitle fonksiyonunu kullanmak daha akıllıca olabilir. Eğer cihazınızı ev gibi bir ortamda kaybettiyseniz Zili Çaldır ise yine en iyi seçenek olarak yer alıyor. Bu özellik cihaz sessiz ya da titreşimdeyken dahi çalışır.

 Tıklayın, Öğrenin :  Bataryası Biten Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?
Bu yazı 256 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sahte Virüs ve Malware Uyarıları

İnternet sitelerinde gezinirken karşınıza çıkması olası Sahte Virüs ve Malware Uyarıları

0 4 23 Şubat 2017

Dual Gear Sistem Gereksinimleri Nelerdir

Dual Gear Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?Dual Gear Minimum Sistem Gereksinimleri, Dual

0 4 22 Şubat 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.