LTE Nedir? Telefonumda Neden LTE Yazıyor?

LTE NEDİR?

LTE’nin açılımı Long-Term Evolution, uzun lafın kısası uzun süreçli evrim olarak geçen LTE bir kablosuz genişbant teknolojisi ve hücresel veri transferi prensibine dayalı cihazları yani tablet ve telefonlarımızın internet bağlantı hızını artırmak için işlem görüyor.

YÜKSEK HIZLI İNTERNET

4G hızının bir diğer adı olarak kullanılan bir terim. Yani Yüksek Hızlı İnternet diyebiliriz. 4G=LTE olarak özetleyebileceğimiz bu durumda LTE-A ise Advanced, yani Gelişmiş anlamına gelen kelimenin kısaltması oluyor. Yani Gelişmiş Yüksek Hızlı İnternet olarak özetleyebiliriz. Bu da 4.5G=LTE-A anlamına gelmekte.

LTE VE 4.5G AYNI ÇATIDA ANILIRLAR

LTE bir 4. nesil iletişim protokolü müdür? WiMax ve HSPA+ gibi 4üncü nesil iletişim teknolojileri ile birlikte 4G olarak anılan LTE, Uluslararası Telekomünkasyon Birliği tarafından 2010 yılında 4G’nin tanımının değiştirilmesi ile bu şekilde anılmaya başlamıştır. LTE’nin 5G olarak adlandırılması gerektiğini düşünmektedirler. LTE ve 4G aslında aynı şey olmamakla birlikte birbirlerini kapsayan teknolojilerdir ve bu nedenle aynı çatıda anılırlar.

LTE

4.5G Hayatımızda Ne Değiştirecek?  merakmı ediyosunuz?

4.5G ile ilgili tüm yazılarımız

 

Bu yazı 436 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.