Malware Nasıl Temizlenir?

Malware’e maruz kalan bilgisayarlar genelde aşırı derece RAM faaliyetinden dolayı performans sorunlarıyla karşı karşıya kalır. Rahatsız edici, kapanmak bilmeyen reklamlar ve ana sayfalarının bir türlü değiştirilememesi gibi usandırıcı şeylerde malware bulaşan bilgisayar sistemlerinde sıkça görülmektedir. Yazımızda Malware Nasıl Temizlenir konunu ele alıyoruz.

Bahsi geçen belirtileri bilgisayarınızda tespit ettiyseniz büyük ihtimal sisteminize malware bulaşmıştır. Ayrıca malware bulaşan bilgisayarda antivirüs programları anlamsızca devre dışı kalır. Ancak telaş etmeyin bir sistemi malware p..inden arındırmanın çeşitli yolları bulunuyor. Tabii malware’in bulaşma derecesini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Eğer adware derecesinde ise, üçüncü parti anti-malware yazılımları işinize yarayacaktır.

Malware Nasıl Temizlenir

İlk önce sistemi temizlemek için üç farklı anti-malware yazılımını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunlar: Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner ve Junkware Removal Tool. Bu yazılımlar, özellikle tarayıcı kaynaklı malware enfeksiyonlarının büyük bir kısmını temizleyecektir. Bu yazılımlara alternatif olarak Zemana Antimalware ve Emsisoft Emergency Kit yazılımlarınıda kullanabilirsiniz.

Malware Nasıl Temizlenir1

Eğer sorun tarayıcının ana sayfasını değiştirememekten ibaret değilse ve diğer yukarıda bahsettiğimiz sorunları gözlemlediyseniz, malware taramasını ağ destekli güvenli mod ile yapmanız gereklidir.

Tavsiye : En İyi Ücretsiz 6 Antivirüs Programı

Güvenli moda girdiğinizde tarayıcınızı açın, ESET Online Scanner ve Micro HouseCall araçları ile sistemi tamamıyle tarayın.

Malware Nasıl Temizlenir2

Bütün bu yazılım tavsiyeleri, alternatifler ve araçlar işe yaramadı ise size tek seçenek kalıyor, sistemi tamamen sıfırlamak. Aşırı derecede malware almış bilgisayarlar için en ideal tercihin sistemi sıfırlamak olduğunu belirtmemiz gerekir.

Kaynak:
Bu yazı 145 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 41 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 24 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 4 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.