Nearby Nedir, Ne işe Yarar?

Nearby Nedir, Ne işe Yarar? Nearby, bulunduğunuz konuma göre çevrenizde bulunan pokemonlar hakkında bilgi verir. Buraya tıkladığınızda pokemonların altında 3 adım varsa size uzak olduğunu, 2 adım varsa yaklaştığınızı, 1 adım varsa da çok yakınında olduğunuzu bildirir. Eğer ki 2 adımı görürseniz etrafınızda biraz dolaşın, 1 adıma düştüğünde de çemberin etrafına tıklayın, aradığınız pokemon çıkacaktır.

Nearby Nedir, Ne işe Yarar?

Pokemon GO’ya girdiğimizde, sağ köşede bulunan Nearby ( yakında) ayak izlerinden (patilerden) pokemonları kısa sürede bulmamıza ve yakınınızda bulunan pokemonların mesafesi hakkında bilgiler verilir. Özetlemek gerekirse de…

  • Tek Ayak İzi (Pati): Eğer tek ayak izi varsa, o pokemon size yaklaşık 50 metre yakınınızda demektir. Kısacası tek ayak izi varsa size en yakın pokemon o demektir.

  • İki Ayak İzi (Pati): Toplamda iki adet ayak izi varsa, o pokemon size 51-100 metre aralığında bir yerlerde bulunan pokemonu temsil eder.

  • Üç Ayak İzi (Pati): 200 metre civarında olan pokemonlar ise üç ayak izi (pati) ile belirtiliyor.

Bu mesafelerden daha uzakları ise maalesef bu göstergede yer almaz.

Başka Yerde aramayın: Dev Pokemon GO Rehberi

Bu yazı 158 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır