Note 7 Nasıl Patlıyor ?

Samsung akıllı telefon pazarında şimdiye kadar görülmemiş bir problemle karşı karşıya. Bu sorun hepizin bilgiği gibi Galaxy Note 7’lerin patlaması sorunu. Peki Note 7 Nasıl Patlıyor ? Oluşturduğu tahribat nedir?

Samsung patlayan note 7 ler için  pek çok önlem almış durumda. Note 7 satışlarını durdurması, sevkiyatı yapılan Note 7’lerin geri çekilmesi ve satışı gerçekleşen cihazların kullanıcıdan geri toplatılması gibi. Yine de beklenen gerçekleşmiş durumda değil. Çünkü en son şirketin pilini değiştirip, güvenli Note 7 diye dağıtımına başladığı bir cihaz da uçakta patlamış durumda.

Note 7’nin patlamasına neden olan sorun ise tam olarak cihazın aşırı ısınması ve bu ısıyı pile vermesi. Bununla ilgili olarak Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor? yazımızda ayrıntılı bilgiler vermiştik.

Şimdiye kadar onlarca Note 7 patladı ve bu patlamalar sonucu insanlar yaralandı, arabalar tahrip oldu ve hatta bir ailenin evi komple yandı!

Note 7 Nasıl Patlıyor ?

Patlama deyince herkes nasıl bir görüntünün ortaya çıktığını tahmin edebiliyordur. Singapurlu bir şirket bunun tam olarak nasıl gerçekleştiğini ortaya koymak için laboratuvarını kullandı ve Note 7’nin patlama anında nasıl bir tahribat oluşturduğunu gözler önüne serdi.

Tümüyle kontrollü ve güvenilir bir laboratuvar ortamında, Galaxy Note 7’nin piline basınç uygulanıyor. En sonunda ise giderek artan basınç karşısında dayanamayan Note 7’nin pili alev topuna dönüşüyor. Her ne kadar bir cepte, masada veya uçakta kendi kendine patlayan Note 7 tam olarak tasvir edilmiş olmasa da görüntüler oldukça korkunç diyebiliriz. Aşağıdan Note 7’nin patlama görüntülerine ulaşabilirsiniz.

Note 7 Nasıl Patlıyor

Note 7 Nasıl Patlıyor

Note 7 Nasıl Patlıyor

Note 7 Nasıl Patlıyor

Bu yazı 110 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 44 10 Ocak 2017

Tarayıcıların Bellek Tüketimini Önlemek için

Tarayıcınız, siz internette dolaşırken açtığınız onlarca sayfa ile bilgisayar kaynaklarını tüketir.

0 6 17 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 14 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 50 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.