Pokemonların Power Up Miktarları

CP yani Combat Point bir Pokemon‘a dair bilmeniz gereken en önemli detaylardan biridir. Bildiğiniz gibi Pokemon’un CP’si siz onu Power Up yaptıkca yani güçlendirdikçe ve Evolve ile evrimleştirdikçe artar. Ancak bunlar her Pokemon’da aynı şekilde değişmez. Bazılarının CP’si daha çok artar bazılarının ise minimal olarak değişir ancak hepsi sabittir. Peki Pokemonların Power Up Miktarları nedir?

Pokemonların Power Up Miktarları

Her bir Pokemon’un kendine has sabit gelişim oranları vardır. Bazı Pokemon’lar Evolve edildiklerinde 2,3 kat daha fazla CP kazanırken bazılarında bu 1,5 ya da 1,2 kat olabilir. Power Up konusunda da durum benzerdir. Bazıları Power Up ile 30 CP alırken bazıları 8 CP kazanır. İşte bu noktada bazı Pokemon’lar diğerlerine göre daha fazla gelişir yani daha güçlü hale gelirler. Bakınız :Pokemon GO’da Pokemon Evrimleştirme ve Geliştirme

Örneğin, elinizde iki farklı Pokemon var ve bunlar birbirine yakın CP’lere sahipler. Ancak hangisini güçlendirmek istediğinize emin olamıyorsanız bu noktada aşağıdaki Power Up tablosuna bakarak karar verebilirsiniz. Tablodaki değerler https://rankedboost.com tarafından paylaşılan verileri kapsıyorlar. Ancak oldukça tutarlılar. Merak ettiğiniz Pokemon’u bulmak için CTRL + F kombinasyonunu kullanarak ismini girmeniz yeterli.

Pokemon’ların Power Up ile kazandığı CP’ler Evolve ve gelişim çarpanı gibi etkenlere göre ufak oranda farklılıklar gösterebilir. Ancak çok ufak CP’lik farklardan bahsediyoruz. Şimdi gelin her bir Pokemon’un Power Up edildiğinde kaç CP kazandığını ve bunların en iyiden en kötüye göre sıralamasını görelim.

Süper Sınıflar (S – Tier)

S Sınıf Pokemon’lar Power Up edildiğinde CP’si en büyük oranda artar ve oyunun elde edilebilecek en iyi Pokemon’larıdır.

Pokemonların Power Up Miktarları-1

Bunlar oyunun en iyi Pokemon’ları idi. Şimdi gelin bir sonraki sayfada A Sınıf Pokemon’ları görelim.

Bu yazı 509 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 43 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 28 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 14 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 50 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.