Pokemon’un XL – XS Olması Neyi Değiştirir

Daha önce hangi pokemonu geliştirmeniz gerektiğini kısaca aktarmıştım sizlere. Bir pokemonun ağırlığı ve boyunun orada bulunan XL, XS gibi ikonların ne işe yaradığını, Pokemon’un XL – XS Olması Neyi Değiştirir  ve bize hangi ipucunu verdiğini aktarmak istiyorum bu yazımda.

Çok yüksek CP(Combat Point)’li bir pokemon da olsa ben XL olan bir pokemonu elimde tutmuyorum. Peki neden tutmuyorum hemen onu aktarayım. GYM savaşlarında XL bir pokemon daha yavaş kalıyor. XS bir pokemon ise XL pokemona göre 2 kez vuruyor. Özellikleri yüksek, XS Bir pokemon’u Candy yardımıyla yükseltebilirsiniz. CP’yi bu nedenle önemsemeyin.

Pokemon’un XL – XS Olması Neyi Değiştirir

CP düşük diye Profesöre gönderdiğiniz birçok pokemon belkide dünyadaki birçok pokemon avcısının yakalamak istediği pokemon olabilir. bu nedenle bir pokemonu elinizde tutmak istiyorsanız CP’den ziyade IV değerlerini bize veren, XS olması ve vuruş kabiliyetlerinin yüksek olmasına özen gösterin. Şimdi sizlere birkaç pokemonumdan örnek vermek istiyorum.

Pokemon’un XL – XS Olması Neyi Değiştirir

Yukarıdaki resimde gördüğünüz benim Snorlax’ım. Hem boyu, hemde ağırlığı XS. vuruş becerileride oldukça yüksek. Bu pokemonun dünyanın en iyi snorlax’lerinden biri olduğunu düşünüyorum fakat bir kusuru var. Oda Normal tür pokemon olması nedeniyle ilk vuruş kabiliyetinin Fizik olması. Oda Normal olsaydı gerçekten yenilmez bir pokemon olurdu.

pokemongo-enkalitelicharizard

Buda yine çok sevdiğim Charizard’ım. Sadece ağırlığı XS keşke boyuda XS olsaydı. Fakat öyle pokemon çok nadir çıkıyor. Fakat bu pokemonun özellikleri tam anlamıyla yerinde. İkiside ateş olan vuruş kabiliyetleri, yeteri kadarda yüksek.

Bu örneklere göre elinizdeki en iyi pokemonu geliştirmeye devam edin arkadaşlar. Yenilmez pokemonlar yaparak GYM’i uzun süre elinizde tutabilirsiniz.

Pokemon GO Nick Nasıl Değiştirilir?

Bu yazı 221 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Uğur Y. dedi ki:

    Çok yararlı bir konu olmuş, teşekkür ederim :))

Bir yorum bırak

SOSYAL MEDYADA BİZ
Bizi Takip Edin:

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Bu yazımızda yabancı dil öğrenme uygulamaları içerisinde ön plana çıkan, İngilizce,

0 11 28 Şubat 2017

iPhone İnternet Geçmişi Silme

iPhone İnternet Geçmişi Silme nasıl yapılır ? Safari Geçmişi nasıl görüntülenir

0 13 26 Şubat 2017

Facebook Messenger’da Bedava Yılan Oyunu

Efsane telefon 3310’la gelen efsane yılan oyununu Facebook Messenger vasıtası ile

0 30 27 Şubat 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.