Samsung Galaxy Note 7 Ekran ve Kasa Özellikleri

Akıllı telefon alırken önemli hususlardan biri ekran ve kasadır. Samsung Galaxy Note 7 ekran boyutu, kasa özellikleri, kalınlığı, ağırlığı ve çözünürlüğü ile ilgili bilgileri Samsung Galaxy Note 7 Ekran ve Kasa Özellikleri yazımızda sizlere sunuyoruz.

Samsung Galaxy Note 7 Ekran ve Kasa Özellikleri

Samsung Galaxy Note 7 153.5 x 73.9 x 7.9 mm kasa ölçülerine sahip. Galaxy S7 Edge modelindeki gibi bu cihazda da çift taraflı kavisli ekran bulunuyor. Phatablet sınıfından sayılabilecek olan cihaz 5.7 inç ekran büyüklüğüne sahip. Ekranın büyük olmasından dolayı kalitesinde bir düşüş yaşanmamış. 1440×2560 (2K) çözünürlüğündeki Super AMOLED ekranı, 518 ppi değere sahip. %80.94 ekran gövde oranı ile kasa boyutlarını büyütme gereği duymadan,ekran alanı artırılmış. İlk olarak Samsung Galaxy Note 7 modelinde kullanılan Corning Gorilla Glass 5, performansa yakışan bir koruma gerçekleştiriyor.

Piyasaya sunulduğundan birkaç hafta içerisinde talihsiz bir olay ile karşılaşan Samsung, dağıtılan Note 7’leri geri toplamak zorunda kaldı.Batarya içerisinde bulunan parçacıkların fazla tepkimeye girmesi sonucunda birden patlamaları büyük bir yankı uyandırmıştı. Bunun ardından toplama kararını açıklayan Samsung, yeni cihazları tüm kullanıcıları ile buluşturmaya başladı bile. Her ne kadar hatası giderilecek olsa da ister istemez soğuma yaşayan kullanıcılar tarafından Note 7 alay konusu olmuştu.

Samsung Galaxy Note 7 ‘in daha detaylı özellikleri için sitemizde bulunana yazımızıda okuyabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor?

Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir?

Pil Sorunu Olmayan Güvenli Galaxy Note 7

Bu yazı 154 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

En İyi 5 Ücretsiz Fal

Kahve falı uygulaması mı arıyorsunuz? Hangisinin en iyi ve en kaliteli

0 19 23 Şubat 2017

YouTube Ek Açıklamaları Kapatma Nasıl

Youtube’da video izlerken küçük kutucuklar ve bildirimler çıkmakta. Bunların çıkmasını istemiyorsanız,

0 14 24 Şubat 2017

Outlast 2 Sistem Gereksinimleri

Efsanevi korku oyunu Outlast serisinin ikinci yapımı Outlast 2 Sistem Gereksinimleri’ni

0 17 24 Şubat 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.