Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor?

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor? İki gündür yer gök Apple iPhone 7 olmuşken Samsung, Note 7 ile alakalı dertlerini çözmeye çalışmaya devam ediyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde Avustralya’da da bir Note 7 patlaması ortaya çıkınca Samsung kanadından ilk defa açık bir şekilde konu ile alakalıı açıklama geldi.

Samsung UK, yani İngiltere tarafından gelen Soru & Cevap blogundaki açıklamaya göre batarya sorunu sebebiyle patlayan Note 7’ler için gelen açıklama tam manasıyla şu şekilde verilmiş;

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor?

“Yaptığımız araştırmalara göre sorunun batarya hücrelerinden kaynaklandığını öğrendik. Anot ve katotların en nadir üretim hatalarından biri sebebiyle etkileşime girmesi ve bu sebeple bataryada oluşan aşırı ısınma bu tarz sorunlara sebep olduğunu farkettik.” tarzında bir açıklama yapan Samsung İngiltere, aynı zamanda bu sorunun sadece bazı Galaxy Note 7 cihazlarında bulunduğunu, başka herhangi bir Samsung ürününde bulunmadığının da altını çizmiş.

Bu bağlamda aslında Samsung için batarya temini yapılan bir üreticiden gelen bataryalarda sorun çıkmasına rağmen Samsung hem tüketicilerini korumak hem de aynı sorunun başka bir bataryada çıkmasının önüne geçmek için toplu olarak geri çağırma işlemi ve piyasadan geçici olarak çekme durumunun yapıldığını belirtmişler.

Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir?

Kaynak: samsung
Bu yazı 208 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SOSYAL MEDYADA BİZ
Bizi Takip Edin:

Android Dil Öğrenme Uygulamaları

Bu yazımızda yabancı dil öğrenme uygulamaları içerisinde ön plana çıkan, İngilizce,

0 11 28 Şubat 2017

iPhone İnternet Geçmişi Silme

iPhone İnternet Geçmişi Silme nasıl yapılır ? Safari Geçmişi nasıl görüntülenir

0 13 26 Şubat 2017

Facebook Messenger’da Bedava Yılan Oyunu

Efsane telefon 3310’la gelen efsane yılan oyununu Facebook Messenger vasıtası ile

0 30 27 Şubat 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.