Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor?

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor? İki gündür yer gök Apple iPhone 7 olmuşken Samsung, Note 7 ile alakalı dertlerini çözmeye çalışmaya devam ediyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde Avustralya’da da bir Note 7 patlaması ortaya çıkınca Samsung kanadından ilk defa açık bir şekilde konu ile alakalıı açıklama geldi.

Samsung UK, yani İngiltere tarafından gelen Soru & Cevap blogundaki açıklamaya göre batarya sorunu sebebiyle patlayan Note 7’ler için gelen açıklama tam manasıyla şu şekilde verilmiş;

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor?

“Yaptığımız araştırmalara göre sorunun batarya hücrelerinden kaynaklandığını öğrendik. Anot ve katotların en nadir üretim hatalarından biri sebebiyle etkileşime girmesi ve bu sebeple bataryada oluşan aşırı ısınma bu tarz sorunlara sebep olduğunu farkettik.” tarzında bir açıklama yapan Samsung İngiltere, aynı zamanda bu sorunun sadece bazı Galaxy Note 7 cihazlarında bulunduğunu, başka herhangi bir Samsung ürününde bulunmadığının da altını çizmiş.

Bu bağlamda aslında Samsung için batarya temini yapılan bir üreticiden gelen bataryalarda sorun çıkmasına rağmen Samsung hem tüketicilerini korumak hem de aynı sorunun başka bir bataryada çıkmasının önüne geçmek için toplu olarak geri çağırma işlemi ve piyasadan geçici olarak çekme durumunun yapıldığını belirtmişler.

Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir?

Kaynak: samsung
Bu yazı 153 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

LG Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

LG telefonunuz yavaşlamayamı başladı ? LG telefonunuzdaki yavaşlamalardan çok sıkılmış olabilirsiniz. Peki LG Telefon

0 22 19 Ocak 2017

Nintendo Switch Hakkında Her Şey

Nintendo Switch Nedir? Nintendo Switch’in Özellikleri Nelerdir ? Nintendo Switch’in Fiyatı

0 20 19 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.