Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma

iOS 10 ile bir çok yenilik sunuldu. Yeni IOS 10 özellikleri sayesinde iPhone telefonların konuşan yardımcısı Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma mümkün.

Artık bu sayede, Siri’ye verilen sesli komutlarla WhatsApp mesajı yazılabiliyor veya WhatsApp görüşmesi başlatılabiliyor. Bu özelliği kullanabilmeniz için Siri uygulama desteğinden WhatsApp etkin yapmanız gerekiyor.

Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma

Ayarlar/Siri/Uygulama Desteğini seçin. Buradan WhatsApp yanında bulunan kaydırma butonu sağ kaydırarak Etkin konumuma getirin.

Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma

Daha sonra Home tuşuna basılı tutarak Siri’ i açın. Siri’ ye WhatsApp mesaj göndermek istediğini söylemeniz yeterli bundan sonrasını için siri sizi yönlendirecektir.

Ayrıca aynı anda birden fazla sohbet grubuna aynı mesaj veya medyanın gönderilmesi, kilit ekranını açmadan gelen WhatsApp aramasının yanıtlanabilmesi, WhatsApp widget’ı eklenebilmesi gibi farklı yeni özellikler de getirildi.

iOS 10’da Siri ile Fotoğraf, Video, Selfie Çekme !

Bu yazı 179 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.