Sosyal Medya en iyi Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya kullanımı çok önemli. Attığınız paylaşımdan yaptığınız RT’ye kadar çok dikkatli olmalısınız. Peki sosyal medya en iyi nasıl kullanılır?

Haberleşme, iletişim kurma açısından önemli olan sosyal medyayı sakin ve dikaktli kullanmalısınız. Sosyal medya etkin olarak kullanılmalı ve doğruluğuna emin olmadığınız hiç bir paylaşıma yer vermemelisiniz.

Soyal medya sadece haberleşme aracı olarak kullanılmıyor, ticari kullanım açısından da ülkemizde etkin olarak kullanılıyor.

Peki, sosyal medya da haberleşme noktasında; nelere dikkat etmeli, bilgi kirliliğini nasıl ortadan kaldırmalıyız?

Sosyal Medya en iyi Nasıl Kullanılır?

Görseller:

Sosyal Medya en iyi Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyada oldukça hızlı yayılan görseller; sizi daima yanıltabilir. Özellikle görsellerin doğruluğunu ve bilginin doğruluğunu ortaya çıkarmak amacıyla görseli Google görsellerinde aratmanız gerekmektedir. İlk olarak hangi tarihte Google üzerinde yer almış, hangi site yüklemiş, kimin tarafından yüklenmiş veya üzerinde oynama var mı gibi sorularla bu görselin doğruluğunu ortaya çıkarın.

Metin:

Sosyal Medya en iyi Nasıl Kullanılır? Sosyal medyada özellikle siyasi gündemin yoğun olduğu noktalarda sıkça bilgi kirliliğine denk gelebiliyoruz. Bu gibi durumlarda, özellikle devlet kurumları, devlet büyükleri tarafından yapılan açıklamaları dikkate alın. Onların sosyal medya hesabını takip etmeye (özellikle Twitter), doğru bilgilere ulaşmaya çalışın.

Siz de paylaşın:

Sosyal Medya en iyi Nasıl Kullanılır?

Doğruluğunu ve kaynağını kanıtlayabildiğiniz tüm bilgi ve belgeleri siz de paylaşın. Özellikle paylaşımlarınıza kaynakça, bilgi ve diğer ek dökümanları ekleyerek bilgi kirliliğinin önüne geçmeye çalışın.

Bu yazı 119 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 44 10 Ocak 2017

Tarayıcıların Bellek Tüketimini Önlemek için

Tarayıcınız, siz internette dolaşırken açtığınız onlarca sayfa ile bilgisayar kaynaklarını tüketir.

0 6 17 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 14 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 50 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.