Steam Oyunları Farklı Diske Nasıl Taşınır?

Steam hesabınızdan oyun aldınız ve bilgisayarınıza kurdunuz. Fakat format atmanız gerekiyor yada yeni bir bilgisayar aldınız ve oyunlarınızı yeni bilgisayarınıza taşımak istiyorsunuz. Peki Steam Oyunları Farklı Diske Nasıl Taşınır?

Steam Oyunları Farklı Diske Nasıl Taşınır?

Öncelikle Steam oyunlarınızın yüklü olduğu Steam klasörünün yerini tespit edin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, Steam kısayoluna sağ tıklayıp, Dosya konumunu aç seçeneğine tıklayarak aradığınız klasörü bulabilirsiniz.

Steam Oyunları Nasıl Taşınır1

Steam’in kapalı olduğundan emin olun. Ardından Steam klasörünü, oyunlarınızı taşımak istediğiniz diske taşıyın. Bu işlem, kütüphanenizdeki oyunların sayısına göre uzun sürebilir.

Taşıma işlemi tamamlandıktan sonra klasörün içindeki Steam.exe dosyası ile Steam’i yeni konumundan çalıştırabilirsiniz. Ancak biz yeniden yüklemeyi tavsiye ediyoruz, zira yeniden kurulum yapılmadığı takdirde oyun kısayollarında sorunlar görülebiliyor. Steampowered.com adresine gidip kurulum dosyasını indirin ve çalıştırın.

Steam Oyunları Nasıl Taşınır2

Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kurulum yeri olarak kütüphanenizi taşıdığınız konumu seçmek olacaktır.

Steam Oyunları Nasıl Taşınır3

Kurulum tamamlandıktan sonra Steam’i çalıştırıp kaldığınız yerden oyunlarınızı oynamaya devam edebilirsiniz. Oyunları yeniden indirmeniz veya kurmanız gerekmeyecektir.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Steam Nedir? Ne işe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Steam’de Bozuk Oyun Dosyaları Nasıl Düzeltilir?

Steam Mağazasından Alınan Oyun Nasıl İade Edilir ?

Steam’den Bedava Oyun Nasıl Alınır?

Bu yazı 196 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Whatsapp Konuşmaları Kalıcı Olarak Nasıl

Whatsapp Konuşmaları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir yazımızda Whatsapp konuşmalarınızı tamamen nasıl

0 17 19 Ocak 2017

Nintendo Switch Hakkında Her Şey

Nintendo Switch Nedir? Nintendo Switch’in Özellikleri Nelerdir ? Nintendo Switch’in Fiyatı

0 14 19 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.