Tarayıcılarda Otomatik Doldurmayı Kapatma

İnternet tarayıcılarında bulunan ve web sitelerinde giriş vb. işlemler yaparken zaman tasarrufu yapmanızı sağlayan otomatik doldurma özelliği bazen can sıkıcı bir hale bürünebilir.Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız, Tarayıcılarda Otomatik Doldurmayı Kapatma özelliğini nasıl devredışı bırakabileceğinizi yazımızda anlatıyoruz.

Tarayıcılarda Otomatik Doldurmayı Kapatma

Chrome Otomatik Doldurmayı Kapatma

Chrome tarayıcısında otomatik doldurma ayarlarını devre dışı bırakmak için sağ üst köşede bulunan yatay üç çizgi şeklindeki butona tıklayarak Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster > Şifreler ve Formlar sekmesi altında bulunan Otomatik doldurma ayarlarını düzenleyin butonuna tıklıyoruz.

chrome-otomatik-doldurma-ayarlari

Açılan pencereden kayıtlı bilgilerinizi kolayca yönetebilir, Web formlarını tek bir tıklamayla doldurmak için Otomatik Doldur özelliğini etkinleştir seçeneği işaretliyse kaldırabilirsiniz. Chrome’un mobil sürümlerinde ise Ayarlar > Formları Otomatik Doldur seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz.

otomatik-doldurma-ayarlari

Safari Otomatik Doldurmayı Kapatma

safari-otomatik-doldurma-ozelligi

Safari tarayıcısında otomatik doldurma ayarlarını devre dışı bırakmak için de, Safari ayarlarına (cmd + virgül) giderek Otomatik Doldur sekmesine tıklıyoruz.

Bu bölümden kredi kartlarınızı, kullanıcı adı ve şifreleri, kartvizitlerinizi ve diğer form bilgileriniz seçeneklerinin yanındaki işareti kaldırabilirsiniz.  Mobil versiyonda ise iOS ayarları > Safari > Otomatik Doldur adımlarını izleyebilirsiniz.

Firefox Otomatik Doldurmayı Kapatma

firefox-otomatik-doldurma-ayarlari

Firefox tarayıcısında otomatik doldurma ayarlarının devre dışı bırakılması, diğer tarayıcılara göre biraz farklı. Sağ üst köşede bulunan yatay üç çizgili butona tıkladıktan sonra Seçenekler > Gizlilik adımlarını izliyoruz ve Geçmiş sekmesi altında yer alan bölümü Geçmiş için özel ayarları kullansın olarak belirliyoruz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan menüden Arama ve form geçmişimi hatırla seçeneğinin işaretini kaldırıyoruz.

İpucu : Web Tarayıcınız Hangi Bilgilerinizi Sizden Habersiz Sızdırabilir?

Bu yazı 123 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 41 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 24 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 3 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.