Teknoloji Dolabı

Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme Ölçümü

Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme Ölçümü

Güneşin cilde ve insan vücuduna olan faydaları saymakla bitmez; tabii ölçülü olmak kaydıyla. Tanıtacağımız uygulama bu alandaki tartışmasız en iyisi. Uygulama sayesinde birkaç derece yanık olmadan ve tüp patlamış gibi görünmeden bronzlaşabilirsiniz. İşte Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme Ölçümü yapacak uygulama

Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme Ölçümü

Android’li telefonlarda UV ölçümü ve güneşlenme uygulaması Tan Meter, konum bilgisini ve hava durumunu sürekli güncelliyor, güneşin UV indeksini, güneş ışınlarının gücünü saatlik grafik şeklinde size gösteriyor. Ayrıca ten renginizi kamera ile ölçüyor ve güneş kreminizin koruma faktörüne göre size ideal güneşlenme sürenizi veriyor. Ayrıca bir de geçmiş tutuyor. Zaman programlı olarak güneşlenmenizi sağlıyor. Bir tek vücudunuza krem süremiyor diyebiliriz.

UV Index Forecast Tan Meter İNDİR

Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme Ölçümü1

Android’li telefonlarda UV ölçümü ve güneşlenme uygulaması ilk açılışta sizden cilt tipinizi seçmenizi istiyor. Tabii eğer kullanmadan önce GPS alıcınızı aktif hale getirmediyseniz ilk uyarı GPS’i açmanız gerektiği yönünde oluyor. Çünkü bulunduğunuz alanın hava durumu ve UV indeksi tamamen GPS bazlı olarak alınıyor. Yaklaşık olarak herkes cilt tipini seçebilir. Burada önemli olan nokta cildinizin kışın nasıl göründüğünü seçmeniz. Asıl cilt tipiniz odur.

Biz seçimimizi açık tenli olarak yaptık. Tabii bunları değiştirmek elimizde. Seçenekler arasında beyaz ten, açık ten, buğday ten, kahve ten, koyu kahve ten ve siyah ten seçenekleri var. Zaten uygulama ile güneş altında damlalık simgesine basarak ten rengi ölçümü de yapabiliyoruz.

Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme Ölçümü2

Android’li telefonlarda UV ölçümü ve güneşlenme uygulamasında ana ekran gayet basit. En üst kısımda damlalığa basarak akıllı telefonunuzun kamerasından yardım alarak bronzluk ölçümünüzü yapabilirsiniz. Hemen altta hava durumu var. Burada UV indeksini ve sıcaklığı görebilirsiniz. Kullandığınız güneş kreminin koruma faktörünü girerek en fazla güneşlenme zamanınızı saptayabilirsiniz.

Sağ taraftaki FORECAST sekmesine geçtiğimizde güneşlenmek için en ideal zaman aralıkları karşımıza getiriliyor ve genel bir hava durumu yorumu yapılıyor. Mesela bulunduğumuz bölgede 17 Temmuz tarihinde en güzel deniz saatlerini grafikten kolaylıkla okuyabilirsiniz. Burada trafik ışığı mantığı var. Kırmızı saatler zaten asla tavsiye edilmeyen güneşin yakıcı olduğu saatler. Sarı saatler daha hızlı bronzluk sağlayacaktır. Yeşil saatlerde ise yine dikkatli olarak ama biraz daha bunalmadan güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

Telefonda UV Ölçümü ve Güneşlenme Ölçümü3

Güneş kremimizin 25 derece olduğunu varsayıyoruz ve uygulama bize saat 15.08 itibariyle 1 saat 14 dakikalık bir izin veriyor. Faktör artınca süre uzuyor. Sayaca basarak süreyi başlatıyoruz. Ayrıca toplam güneşlenme takvimimizi de uygulamanın HISTORY kısmından takip edebiliyoruz. Uygulamada hiçbir reklam yok ve tamamen ücretsiz. Kesinlikle favorilerinizden birisi olacak.

Kaynak : Akıllı Telefon

Kaynak:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

Bunlarda İlginizi çekebilir:
Televizyon, Bilgisayar, Telefon ve Tablet Ekranları Nasıl Temizlenir?
Televizyon, Bilgisayar, Telefon ve Tablet Ekranları Nasıl Temizlenir?

Windows 10 ‘da Android Telefonu Senkronize Etme 1
Windows 10 ‘da Android Telefonu Senkronize Etme

Galaxy Note 10.1 GT-N8005 Tablet Root Rehberi 1
Galaxy Note 10.1 GT-N8005 Tablet Root Rehberi

Yurtdışından Alınan Cihazlardaki Bandrol Ücretleri
Yurtdışından Alınan Cihazlardaki Bandrol Ücretleri

iOS 9.3.3’ten iOS 9.3.2’ye Nasıl Dönülür? 1
iOS 9.3.3’ten iOS 9.3.2’ye Nasıl Dönülür?

Kapat