Teknoloji Dolabı

Telefonla 360 Derece Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Telefonla 360 Derece Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Geleceğin 360 derecelik fotoğraflarda olduğunu düşünüyorsanız, Facebook’tan Street View’a onları paylaşabileceğiniz birçok yer var. 360 derecelik videoların aksine, bu tür fotoğraflar çekmek için özel bir kameraya ihtiyacınız da yok; telefonunuzun kamerası yeterli.Telefonla 360 Derece Fotoğraf Nasıl Çekilir yazımızda anlatıyoruz.

Telefonla 360 Derece Fotoğraf Nasıl Çekilir?

360 derecelik fotoğraf çekmek için önce bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu iş için en iyi uygulamalardan bir tanesi, Android ve iOS’ta kullanabileceğiniz Street View. Ancak dilerseniz Android’in stok kamerasındaki photo sphere modunu veya Samsung telefonlardaki Surround Shot modunu da kullanabilirsiniz.

Android için Street View indir

IOS için Street View indir

Street View uygulamasını açtıktan sonra turuncu artı simgesine dokunun ve Camera’yı seçin. Bunu yaptığınızda uygulama, size fotoğrafları çekmenizde yardımcı olacak. Yapmanız gereken, yerinizden ilerlemeden kameranızı tüm turuncu noktalara doğru döndürmek ve alttaki turuncu daireyi tamamlamak. Fotoğraflar otomatik olarak çekildiğinden deklanşöre basmanıza gerek yok.

İşlem bittiğinde uygulama, fotoğrafları birleştirme işini kendi yapıyor. Google Photos uygulaması telefonunuzda yüklüyse, bu uygulama ile 360 derecelik fotoğraflarınıza bakabiliyorsunuz. Fotoğraflara telefonda bakarken, telefonu döndürerek etrafa bakabilir, PC’de Google Photos’un browse modunda fareyi sürükleyerek etrafa göz atabilirsiniz.

Kaynak: Chip
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Barış dedi ki:

    Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

BİR YORUM YAZ

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

Bunlarda İlginizi çekebilir:
iPhone: Game Center’ı Devre Dışı Bırakmak 1
iPhone: Game Center’ı Devre Dışı Bırakmak

İnternetim Neden Yavaş?
İnternetim Neden Yavaş?

Metal Kasaya Sahip En İyi Akıllı Telefonlar 3
Metal Kasaya Sahip En İyi Akıllı Telefonlar

Android Telefonlar Arası Veri Aktarımı Nasıl Yapılır
Android Telefonlar Arası Veri Aktarımı Nasıl Yapılır?

Dünyanın En Güçlü 10 Ordusu 1
Dünyanın En Güçlü 10 Ordusu

Kapat