Telefonlarda Adbirdie ve Adyourexchange Virüsü Nasıl Temizlenir?

Adbirdie virüsü modeminizin açığını kullanarak modeminizde dns oluşturur ve gösterilecek sayfaların arkasında reklam sayfaları çıkartabilir.

adbirdie virüsü ve adyourexchange virüsü sisteminize girdikten sonra 2 farklı şekilde çalışacaktır.

1. Java script destekli butonlara tıklandığında yeni sekme açılması,

2. Herhangi bir web sayfası içerisinde boş bir alanda gizli pencereler oluşturup tıklanıldığında reklam sayfaları yani yeni sekme ile reklam sayfası açılması

Telefonlardan adbirdie ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi;

Android telefonlarda adbirdie virüsünün temizlenmesi ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi bilgisayarlardan temizlenmesi ile farklıdır. (Telefonumda Virüs Var mı? Nasıl Anlarım?)

Eğer android telefonunuza bu virüs girdiyse uygulamaları kaldırmak ya da telefonu fabrika ayarlarına geri götürmek de işe yaramayacaktır çünkü bu virüs cihazınıza bulaştıktan sonra google hesabınızda güzel bir yer edinmektedir. (Android Telefon Format Atmadan Virüsten Nasıl Temizlenir?)

android telefondan adbirdie ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi için yapılması gerekenler;

1) Telefonunuzun modem ile olan bağlantısını kopartın.

SD maid

2) Telefonunuza SD maid uygulaması yükleyin, farklı cleaner programları varsa kaldırın. Sd maid uygulaması ile telefonunuzun veritabanı hariç diğer tüm dosyalarını temizleyin.

3)Telefonunuzdan uygulamalara girin, tüm uygulamaları göster seçeneğine tıklayın kullandığınız tüm internet tarayıcılarının verilerini silin, chrome, internet, firefox ya da bir başka tarayıcı neyse hepsinin verilerini silin.

4) Android telefonunuzdan kablosuz ağlara ve Ağ yapılandırma ayarlarlarına girin, kablosuz ağ için yani wifi ağı için ayarlar bölümünde dns kısmına 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 yazıp kaydedin. Telefonunuzu yeniden başlatın.

(eğer wifi kapalı olduğu için ayarlarını değiştiremiyorsanız telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra wifi açabilir ve modeme bağlanabilirsiniz, bağlandıktan sonra da dns için wifi ayarı yapabilirsiniz.)

NOT: Tüm bu işlemlerden önce modeminize bağlı diğer bilgisayarları ve telefonları tabletleri modeminiz ile bağlantısının koptuğundan emin olun.

Bu işlemleri tüm telefonlar ve tüm bilgisayarlar için ayrı ayrı yaparsanız adbirdie ve adyourexchange virüslerini kaldırmayı başarabilirsiniz.

Kaynak:
Bu yazı 422 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

LG Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

LG telefonunuz yavaşlamayamı başladı ? LG telefonunuzdaki yavaşlamalardan çok sıkılmış olabilirsiniz. Peki LG Telefon

0 15 19 Ocak 2017

Nintendo Switch Hakkında Her Şey

Nintendo Switch Nedir? Nintendo Switch’in Özellikleri Nelerdir ? Nintendo Switch’in Fiyatı

0 17 19 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.