USB'den Windows 10 Yükleme 1
BİLGİSAYAR 0 views 1

USB’den Windows 10 Yükleme

USB’den Windows 10 Yükleme sayesinde Windows 10 temiz kurulum nasıl yapılır yazımızda detaylı olarak anlatıyoruz.

Windows 10 işletim sistemini bilgisayarınıza USB bellek yardımı ile kolaylıkla kurabilirsiniz.

USB bellek yardımı ile bilgisayarınız kolayca format atabilir ve Windows 10 temiz kurlumu gene kolaylıkla yapabilirsiniz. İşlemlere başlamadan önce mutlaka önemli dosyalarınızı yedeklerini alınız.

USB’den Windows 10 Yükleme

1 – Öncelikle PC’nize Windows 10 medya aracını indirin. Windows 10 medya aracının 32 Bit ve 64 Bit sürümlerini buradan  indirebilirsiniz.

2 – Windows 10 medya aracını yükledikten sonra çalıştırın.

Uygulama açıldığında size 2 seçenek sunacak. “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin ve ilerleyin.

USB'den Windows 10 Yükleme

3 –  Windows 10 dil, mimari ve sürüm seçme ekranında PC’nize uygun opsiyonları seçin ve ilerleyin.

4 –  Bu adımda en az 4GB boyutundaki USB Belleğinizi PC’ye takın ve “USB flash sürücü” seçeneğini işaretleyip ilerleyin.

5 – Windows 10 indirme işlemi başlayacak. Yaklaşık 3GB boyutunda bir indirme işlemi gerçekleşecek. İşlem bittiğinde uygulama uyarı verecektir. USB belleğinizi PC’den çıkartmayın!

Windows 10’u USB’den kurmak için BIOS ayralarını yapma :

1 –  PC’nizi yeniden başlatın ve BIOS ayarlarına girin. BIOS ayarı klavye kısayolu farklılık gösterdiği için bu adımda sizin PC’nize uygun BIOS tuşunu araştırmanız gerekiyor.

2 –  BIOS’da Boot Settings bölümüne tıklayın ve “1st Boot Device” kutucuğunu “USB” olarak seçin.

3 –  BIOS ayarlarını kaydedin ve PC’yi yeniden başlatın.

4 – PC başlatma ayarı USB olduğu için direkt olarak Windows 10 ISO dosyasının indiği USB Bellek devreye girecek ve karşınıza Windows 10 yükleme ekranı açılacak.

5 – Windows 10 yükleme ekranında ister dosyalarınızı ve ayarlarınızı silerek temiz kurulum yapabilir, isterseniz de bu seçenekleri koruyarak Windows 10 Yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

6 – Windows 10 yükleme ekranında Windows 10 Lisans Anahtarı girmeniz gerekiyor. Eğer yükseltme yapacaksanız bu adımı atlamanız gerekiyor. Windows 10 Lisans Anahtarı varsa girerek de yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

7 –  Windows 10 kurulumu bittikten sonra sizi ayarlar menüsü karşılayacak. Ayarları kullanımıza göre seçerek Windows 10 kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Buraya Dikkat !: Eğer BIOS’da hızlı başlatma özelliği varsa, bu seçeneği pasif hale getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde Windows 10 kurulumunda sorun çıkabiliyor.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

İlgi çeken konularımız;

“USB’den Windows 10 Yükleme” üzerine 1 yorum

  1. Sibel dedi ki:

    Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler icin tesekür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno sikiş sex izle