Vahşi Pokemonları Bulmak ve Yakalamak

Vahşi bir Pokemon yakınınıza belirdiğinde cihazınız titrer, bu yüzden Vahşi Pokemonları Bulmak ve Yakalamak için yürümeye devam!

Pokemonlar park gibi yerlere bayılırlar, bu yüzden bu tarz yerlere uğramayı unutmayın. “Incense” eşyasını kullanarak daha çok Pokemonu yakınınıza getirebilirsiniz.

Vahşi Pokemonları Bulmak ve Yakalamak

Bazı vahşi Pokemonlar belli çevre ve bölgelerde belirir. Örnek olarak bazı Pokemonlar göl yakınlarında, okyanuslarda ve diğer su olan ortamlarda belirebilirler.
Haritanın olduğu ekranın sağ alt köşesinde bulunan kısımda yakınınızda olan Pokemonlar gösterilir. Pokemonun uzaklığını görmek için sağ alttaki kısma tıklayabilirsiniz. Pokemonun size uzaklığı, Pokemonun resminin altında bulunan ayak izleriyle gösterilir. Yakınınızdaki Pokemon Pokedex’inizde bulunmuyorsa renksiz bir siluet olarak gözükür, eğer Pokedex’inizde bulunuyorsa Pokemonlar bu kısımda renkli bir şekilde gözükür

Vahşi Pokemonları Yakalamak

Vahşi bir Pokemonla karşılaştığınızda Pokemon kaçıp gitmeden önce kullanabileceğiniz bir sürü yöntem var.
Vahşi Pokemonu yakalarken şansınızı arttırmak için çantanızda bulunan eşyaları kullanabilirsiniz. “Razz Berries” vahşi Pokemonları yakalamayı kolaylaştırır. “Great Balls”, “Ultra Balls” ve “Master Balls” gibi yüksek performanslı Poke topları vahşi Pokemonu yakalama yeteneğinizi arttırır. Karşılaşma sırasında bu eşyalara ulaşmak için çanta ikonuna tıklayın. Ayrıca Pokemon karşılaşmalarınızı ekran görüntüsü olarak kaydetmek için kamera butonuna tıklayabilirsiniz.

Karşılaşma Özellikleri:

1- Karşılaşmadan çık
2- Kamera modunu aç/kapa
3- Pokemonun adı ve CP’si (Combat Power)
4- Hedef halkası
5- Vahşi Pokemon
6- Poke topu
7- Kamera
8- Poke topunu değiştirmek ve Razz Berries kullanmak için çantaya ulaşım butonu

Pokemonu yakalamak için:

1. Vahşi Pokemon yakınlardayken cihazınız titreyecek ve vahşi Pokemon haritada belirecek. Yakalamaya başlamak için Pokemona tıklayın.
2. Pokemon önünüzde belirecek. (Not: Kamera modu açıksa kamerayı Pokemona yöneltmeniz gerek, bunu istemiyorsanız kamera modunu kapatabilirsiniz.)
3. Poke topunuza dokunun ve tutun.
4. Pokemonun etrafında hedef halkası belirecek. Halkanın rengi Pokemonun yakalanma zorluğuna göre değişkenlik gösterir. Yeşil halka kolay yakalanabilir, turuncu halka orta zorlukta yakalanabilir ve kırmızı halka en zor derecede yakalanabilir anlamına gelir.
5. Pokemonu yakalama şansınızın en yüksek olduğu zaman hedef halkasının en küçük olduğu zamandır. Doğru zamanda Poke topunu Pokemonun üzerine doğru fırlatın.
6. Eğer başarılı olursanız Poke topunuz Pokemonu yakalayacak. Fakat dikkat edin, Pokemonlar Poke toplarından çıkabilirler.

Bu yazı 187 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 41 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 24 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 4 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.