Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Telefonunuz yada bilgisayarınızdaki bağlantı sorunlarınızın nedenlerini Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü yazımızda anlatıyoruz.

Whatsapp Web Bağlanmıyor sorununu tek tek nedenleri ve çözüm yolları ile listeleyeceğiz. Whatsapp web bağlantılarında telefonunuzun ve bilgisayarınızın çalışan bir internet bağlantısı üzerinde olması gerekmektedir.

Web bağlantınız olmasına rağmen , telefonunuzda herhangi bir bağlantı hatası varsa bağlantı kuramazsınız.

Durum böyle olunca operatör , Wi-Fi gibi internet erişiminizi sağlayan servislerle alakalı olarak farklı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Düşük sinyalle internete bağlı olduğunuz zaman da bağlantı hataları almanız muhtemel.

NOT: Servislerden kaynaklanan veya engellemelerden kaynaklı olarak bazı durumlarda geçiçi olarak girişler kapatılabilir. Bu durumda herhangi bir ayar değiştirmeden sistemin düzelmesini beklemeniz gerekmektedir. Genellikle önemli olaylarda geçiçi olarak erişim kapatılabiliyor.

Whatsapp web’e bağlanabilmek için web arayüzünden veya uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Bakınız :WhatsApp Bilgisayar Versiyonu Nasıl Kullanılır?

Gerekli yükleme işlemlerini tamamlandıktan sonra QR kodunu okuttuktan sonra oturumunuzun aşağıdaki görseldeki gibi açılması gerekiyor.

Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Telefona ulaşmaya çalışılıyor” hatası ile karşılaşıyorsanız , Telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olmadığı anlamına gelmektedir.

Burada telefonunuzun bağlantıları kontrol etmeniz gerekiyor. İnternet erişiminiz olmasına rağmen hala hata alıyorsanız telefonunuzu yeniden başlatarak, tekrar bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

WhatsApp Web’deki oturumunuz telefonunuzdaki WhatsApp’ın bir uzantısıdır. WhatsApp Web, mesajlarınızı senkronize etmek için telefonunuza bağlanır, böylece her iki cihazda da tüm mesajlarınızı görebilirsiniz. WhatsApp Web kullanabilmenizin birinci koşulu akıllı telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabınız olmasıdır.

Tıpkı telefonunuzda WhatsApp kullanmak gibi, bilgisayarınızda WhatsApp Web’i kullanmak için de güçlü ve sabit bir İnternet bağlantınız olması gerekir. Eğer sohbet listenizin üst kısmında sarı renk bir kutunun içerisinde “Bilgisayar Bağlı Değil” hata mesajını görüyorsanız bilgisayarınızın internet bağlantısının aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer bilgisayarınızın İnternet bağlantısı normalse ve WhatsApp Web üzerinden mesaj alıp gönderemiyorsanız, önce sayfayı yenileyin.

Bazı durumlarda web oturumunuzu sonlandırıp tekrar açmanız gerekebilir. Oturumu kapatıp tekrar açmak için aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz.

  1. Menü simgesine  basın.
  2. Çıkış‘ı seçin.
  3. Ekrandaki talimatları takip ederek tekrar giriş yapın.

Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Eğer ortak kullanım alanında bulunan bir internet bağlantısı kullanıyorsanız, iş yeri, okul, kafe gibi, Whatsapp web oturumu engellenmiş olabilir. Bunu , operatörünüzün internet bağlantısını kullanarak test edebilirsiniz. Eğer kendi internetiniz ile sorunsuz bağlanabiliyorsanız, Whatsapp web erişimi engelli anlamına gelmektedir.

Web oturumu açmak için “web.whatsapp.com, *.web.whatsapp.com ve *.whatsapp.net” adreslerine erişim izni verilmesi gerekmektedir.

Kaynak: ozengen
Bu yazı 130 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android 7.0 WhatsApp Bildirim Sorunu

Android 7.0 Nougat güncellemesi alan telefonlarda Whatsapp bildirim gelmeme sorunları yaşanmakta.

0 17 17 Ocak 2017

iPhone Uygulama Bildirimlerini Kapatma Nasıl

iPhone uygulama bildirimlerinden rahatsız olanlar için iPhone Uygulama Bildirimlerini Kapatma Nasıl

0 27 16 Ocak 2017

Tarayıcıların Bellek Tüketimini Önlemek için

Tarayıcınız, siz internette dolaşırken açtığınız onlarca sayfa ile bilgisayar kaynaklarını tüketir.

0 19 17 Ocak 2017

En Çok Çalınan Şifreler

Geçtiğimiz yılın hack ve zararlı yazılımlar aracılığıyla hackerlar tarafından En Çok

0 17 17 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 54 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.