Windows 10 Siyah Tema Nasıl Kullanılır?

Windows 10 yıldönümü güncellemesi, içerisinde onlarca yenilik barındırıyor. Kullanıcılar tarafından en çok ilgi çeken yeniliklerden biri ise siyah tema.Nihayet bu güncellemeyi bilgisayarına kuran kullanıcılar işletim sistemini siyah tema ile kullanabiliyor.Peki Windows 10 Siyah Tema Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Siyah Tema Nasıl Kullanılır?

Siyah temayı aktif hâle getirmek için önce Başlat > Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler yönergelerini izleyin. Alt tarafta yer alan “Uygulama modu seçin” bölümünde siyah seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Windows 10 Siyah Tema Nasıl Kullanılır1

Bu ayarı yaptıktan sonra arka plan renkleri siyah olacaktır. Ancak siyah temayı biraz daha yoğun bir şekilde kullanmak isterseniz aynı ayar ekranında bulunan “rengi başlat ve görev çubuğunda göster” gibi ayarları da değiştirebilirsiniz.

Tabii ki bu ayarları ancak Windows 10 yıldönümü güncellemesini yükledikten sonra yapabileceğinizi hatırlatalım.

Bu yazı 90 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır