Yılın En İyi Bilim Kurgu Oyunları, Filmleri, Dizileri ve Romanları!

Yılın En İyi Bilim Kurgu Oyunları, Filmleri, Dizileri ve Romanları!
Amerika’da düzenlenen DragonCon ödüllerinde finale kalan ve haliyle yılın en iyileri olan bilim kurgu ürünleri belli oldu. Finale kalan adaylara göre ise yılın en iyilerini aşağıdaki listemizde görebilirsiniz. Eğer bilim kurgu hayranı iseniz kesinlikle bu listeye göz atmanızda fayda var. İşte Yılın En İyi Bilim Kurgu Oyunları, Filmleri, Dizileri ve Romanları!

Yılın En İyi Bilim Kurgu Oyunları, Filmleri, Dizileri ve Romanları!

 

En İyi Bilim-Kurgu / Fantastik Oyunu

Darkest Dungeon (Red Hook Studios)
Fallout 4 (Bethesda Softworks)
Metal Gear Solid V (Konami Digital Entertainment)
Overwatch (Blizzard Entertainment)
Undertale (Toby Fox)
XCOM 2 (2k Games)

En İyi Bilim-Kurgu / Fantastik Mobil Oyun

Quaser One (Emre Taşkın)
PewDiePie: Legend of the Brofist (Outerminds Inc.)
Fallout Shelter (Bethesda Softworks)
Hyper Burner (Patrick Cook)
Star Wars: Galaxy of Heroes (Electronic Arts)

En İyi Bilim-Kurgu / Fantastik Filmi

Ant-Man
Captain America: Civil War
Crimson Peak
Deadpool
The Martian
Star Wars Episode VII: The Force Awakens

En İyi Bilim-Kurgu / Fantastik Dizisi

Daredevil
Doctor Who
The Expanse
The Flash
Game of Thrones
Jessica Jones
Outlander

En İyi Bilim-Kurgu / Fantastik Minyatür/Kart Koleksiyonu/Rol Yapma Oyunu

Deluxe Tunnels & Trolls (Flying Buffalo)
Magic the Gathering: Shadows over Innistrad (Wizards of the Coast)
Magic the Gathering: Battle of Zendikar (Wizards of the Coast)
Mouse Guard 2nd Edition (David Petersen & Luke Crane)
Call of Cthulhu Roleplaying Game (7th Edition) (Chaosium Inc.)
Star Wars: Armada (Fantasy Flight Games)

En İyi Bilim-Kurgu / Fantastik Masa Oyunu

Pandemic: Legacy (ZMan Games)
Star Wars: Rebellion (Fantasy Flight Games)
Blood Rage (Cool Mini or Not)
Talon (GMT Games)
Monopoly: CTHULHU (USAopoly)
Codenames (Vlaada Chvatil)

En İyi Çizgi Roman

Astro City
Civil War II
Daredevil
DC Universe: Rebirth
Ms. Marvel
Providence
Saga

En İyi Grafik Romanı

The Sandman: Overture, Neil Gaiman & J.H. Williams III (Vertigo)
Chicago, Glenn Head (Fantagraphics)
March: Book Two, John Lewis & Andrew Aydin (Top Shelf Productions)
Virgil, Steve Orlando (Image)
Sacred Heart, Liz Suburbia (Fantagraphics)
Killing and Dying, Adrian Tomine (Drawn & Quarterly)

En İyi Apokaliptik Roman

Ctrl Alt Revolt!, Nick Cole (Castalia House)
Chasing Freedom, Marina Fontaine (Self-published)
Dark Age, Felix O. Hartmann (Self-published)
The Fifth Season, N.K. Jemisin (Orbit)
The Desert and the Blade, S.M. Stirling (Roc)
A Time to Die, Mark Wandrey (Henchmen)

En İyi Korku Romanı

Honor at Stake, Declan Finn (Caliburn)
Alice, Christina Henry (Ace)
An Unattractive Vampire, Jim McDoniel (Sword & Laser)
Souldancer, Brian Niemeier (Self-published)
Chapelwood, Cherie Priest (Roc)
Disappearance at Devil’s Rock, Paul Tremblay (William Morrow)

En İyi Bilim-Kurgu Romanı

The Life Engineered, J-F. Dubeau (Sword & Laser)
Raising Caine, Charles E. Gannon (Baen)
Ancillary Mercy, Ann Leckie (Orbit)
Agent of the Imperium, Marc Miller (Far Future Enterprises)
Aurora, Kim Stanley Robinson (Orbit)
Somewhither: A Tale of the Unwithering Realm, John C. Wright (Castalia House)

En İyi Alternatif Tarih Romanı

Germanica, Robert Conroy (Baen)
1635: A Parcel of Rogues, Eric Flint & Andrew Dennis (Baen)
1636: The Cardinal Virtues, Eric Flint & Walter H. Hunt (Baen)
Deadlands: Ghostwalkers, Jonathan Maberry (Tor)
League of Dragons, Naomi Novik (Del Rey)
Bombs Away: The Hot War, Harry Turtledove (Del Rey)

En İyi Fantastik Roman

Asteroid Made of Dragons, G. Derek Adams (Sword & Laser)
Blood Hound, James Osiris Baldwin (Gift Horse Productions)
The Aeronaut’s Windlass, Jim Butcher (Roc)
Son of the Black Sword, Larry Correia (Baen)
Changeling’s Island, Dave Freer (Baen)
The Fifth Season, N.K. Jemisin (Orbit)
Grave Measures, R.R. Virdi (Self-published)

En İyi Yetişkin Romanı

Six of Crows, Leigh Bardugo (Holt)
Changeling’s Island, Dave Freer (Baen)
Steeplejack, A.J. Hartley (Tor Teen)
Trix and the Faerie Queen, Alethea Kontis (Self-published)
The Shepherd’s Crown, Terry Pratchett (Harper)
Carry On, Rainbow Rowell (St. Martin’s Griffin)
Calamity, Brandon Sanderson (Delacorte)
Updraft, by Fran Wilde (Tor)

Bu listelere ait ödüller ise 2-5 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak olan DragonCon 2016’nın özel Ödül Töreni’nde en iyisi seçilerek sahiplerini bulacak. Eğer siz de bu ödüllerde söz sahibi olmak isterseniz buradan başvurabilir, ayrıca buradaki bağlantıdan da ödülleri takip edebilirsiniz.

2016’nın En Lüks 10 Arabası

Bu yazı 93 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır