Mobil

5 Yöntemle Android Güvenli Mod’dan Çıkma

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazımızda açıldıktan sonra Güvenli Mod ekranına geçen Android cihazlarda 5 Yöntemle Android Güvenli Mod’dan Çıkma nasıl yapılır anlatacağız.

Android telefonlarda Güvenli Mod ile normal yollardan silemediğiniz bir uygulamayı güvenli mod ortamında kolayca silebiliyorsunuz. Android Güvenli Modu açmak için telefonu yeniden başlatmak ya da “kapat” butonuna uzun süre basmak yeterli oluyor. Daha ayrıntılı bilgi için  Android Telefon Güvenli Modda Nasıl Başlatılır  yazımıza bakabilirsiniz.

Yanlışlıkla güvenli moda giren yada telefonu sürekli güvenli modda başlayanlar için 5 Yöntemle Android Güvenli Mod’dan Çıkma’yı yazımızda bulabilirsiniz.

5 Yöntemle Android Güvenli Mod’dan Çıkma

1.Yöntem> Telefonunuz Yeniden Başlatarak Güvenli Moddan Çıkabilirsiniz
Telefonunuzu kapatınız ve kısa süre kapalı durumda bekleyiniz.Bu süre birkaç dakika kadar sürebilir.Daha sonra ise cihazınınız açınız.Güvenli moddan çıkmış olacaktır.

2.Yöntem> Power + Ses açma tuşlarına basarak telefonunuzu restart edin. Bazı telefonlarda Power + Ses kısma veya Power buton + Home tuşuna basmanız gerekebilir.

3.Yöntem> Telefonunuzda çıkarılabilir bir batarya bulunuyorsa bataryayı çıkararak 30 sn bekleyin ve ardından tekrar takın.

4.Yöntem> Telefonunuzu kapatın ve sim kartınızı çıkardıktan sonra cihazınızı tekrar açın.

5.Yöntem> Tüm yolları denemenize rağmen cihazınızda güvenli modddan çıkamadıysanız telefonunuzu fabri ayarlarına döndürmeniz gerekecektir.

Ayarlar / Genel / Yedekle ve Sıfırla / Fabrika verilerine sıfırla seçeneklerini kullanarak veya cihazınız açılırken Power buton + Home + Ses kısma tuşlarını kullanarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

5 Yöntemle Android Güvenli Mod'dan Çıkma

Telefona format atmak son çare olarak denenmelidir. Format atmadan önce cihazınızda bulunan tüm yedekleri aldığınızdan emin olunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu