75 inç’lik Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 75 özellikleri

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 75, Xiaomi Mi TV Pro, Xiaomi TV ler, Xiaomi Mi fullscreen TV Pro

Çin merkezli Xiaomi firması telefon, tv gibi bir çok elektrikli ev aleti üretiyor. Bu yazımızda 75 inç’lik devasa ekrana sahip Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 75 özellikleri  ve fiyatını ele alacağız.

Çinli teknoloji devi Xiaomi , televizyon ailesinden  en büyük modeli tanıttı.

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 75 özellikleri

Mi Full Screen TV Pro 75 olarak isimlendirilen dev ekranlı yeni model, ince çerçeveleri sayesinde yüzde 97 ekran kasa oranına sahip. Oldukça keyifli bir seyir zevki vadeden modelde, PatchWall işletim sistemi ile çalışan televizyonda XiaoAi sesli asistan mevcut.

Amlogic tarafından geliştirilen 12nm fabrikasyon süreci sonunda üretilen ve 1.9 GHz saat hızında çalışan 64 bit 4 çekirdekli T972 işlemciden gücünü alan TV’de, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolamaya yer verilmiş. Ultra HD çözünürlük sunan TV, 8K çözünürlüklü içerikleri destekliyor.

Xiaomi’nin bir diğer yeni modeli olan Mi TV 4A 60 ise Amlogic 950x işlemciyi kullanıyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolamanın yer aldığı televizyonda Ultra HD çözünürlük sunuyor. Yine PatchWall işletim sistemi ile çalışan televizyonda XiaoAi sesli asistan mevcut.

Şu an için Çin’de satışa sunulan modellerin ülkemize gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. Ancak Xiaomi Türkiye’nin bir süredir televizyon modellerini ülkemizde satışa sunmak için çalışmalar yaptığını biliyoruz.

Modellerin Çin’deki fiyatına gelecek olursak; Mi Full Screen TV Pro 75 5999 yuan yani yaklaşık olarak 845 dolara satışa sunulacakken Mi TV 4A 60 ise 1999 yuan yani yaklaşık olarak 280 dolara satılacak.

Kaynak : https://shiftdelete.net/dev-ekranli-xiaomi-mi-full-screen-tv-pro-75-tanitildi

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol